Autorky: Kačaba a Hanka

Na Prachovské skály se dá vypravit celoročně, jen v zimě to není moc bezpečné. Nabízí se tu různé možnosti okruhů, dokonce jeden pro kočárky. Co se týká šátku a nosítka doporučujeme umístit dítě na záda, abyste dobře viděli pod svoje nohy. Chce to zvýšenost pozornost i ohledně dětí, které půjdou po svých.

Doprava

Prachovské skály jsou autem z Prahy dosažitelné přesně za hodinu, je tu připraveno placené parkoviště. Jedno placené parkoviště je i na druhém konci Prachovských skal, kde je i lepší možnost občerstvení. Co se týká hromadné dopravy, tak sem jezdí autobus z Jičína.

Kudy se vydat nejlépe?

No a jakou cestu doporučit? Líbí se nám všechny varianty, děti baví schody, různé prolézačky i skalní písek. Mně osobně se líbí malá zacházka na vyhlídku Šikmá věž. Pokud chcete jít jen malý, žlutý okruh, doporučujeme parkovat u Turistické chaty (dolní pokladna). Naopak pokud jdete s kočárkem, parkujte u horní pokladny v Prachově. Kočárek určitě doporučujeme sportovní, který si dobře poradí s těžším terénem.

A ještě jeden tip

Pokud sem zavítáte mimo sezonu, vyhnete se davům. Skály jsou nádherné i od podzimu do jara.

Webové stránky Prachovských skal jsou tady.

logo

Prachovské skály – galerie

logo

Další výlety v Českém ráji najdete tady, vybírejte.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.