Nová rozhledna Růženka stojí na Pastevním vrchu a je z ní nádherný výhled na Českosaské Švýcarsko.

Oblíbený parking a trasa (okruh)

Auto necháváme zadarmo na parkovišti u kostela v Růžové. U lam, koz, ovcí a koní se jde nahoru po betonových blocích, až se narazí na naučnou stezku, ze které se zahne doprava nahoru a za chvilku se objeví rozhledna.

Růženka

Rozhledna je volně přístupná a není tu žádné občerstvení. Vidět je kromě Českosaského Švýcarska a Lužických hor i Milešovka.

Dolů se jde po naučné stezce směrem do Růžové, kde se dá i najíst. My jsme výlet zvládli i s tříletým, který měl jako motivaci zmrzlinu dole ve vsi. Jednou jsme výstup zvládli i s kočárkem, ale nedoporučujeme, nadřeli jsme se. Náš okruh je dlouhý asi 2,5 km a trvá normální chůzí 45 minut. Se zastávkou na rozhledně a taky s tříletým za zády se to vyšplhá na 2,5 hodiny.

Růženka – něco o rozhledně

  • otevřena 21. 5. 2018 (my jsme ji navštívili i v den otevření)
  • vysoká 6 metrů
  • výhled: Pravčická brána, Lilienstein a ostatní jim podobné hory v Saském Švýcarsku, Děčínský Sněžník, Milešovka, Růžák, Sokolí vrch, Studenec, Jedlová, skály nad Jetřichovicemi
  • oficiální webové stránky rozhledna nemá, zajímavý je třeba tento web.

Článek o výletu na Růženku můžete najít i na Ověřeno rodiči.

Růženka

Výlety v okolí

Jak se stavěla Růženka

Děda se sem šel podívat, když se Růženka stavěla v únoru 2018.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář