Osm rodin s osmi stejně starými, tříletými dětmi se šesti jejich mladšími sourozenci, to bylo složení naší víkendové akce. V plánu jsme měli sobotní celodenní návštěvu Safari Parku ve Dvoře Králové. Ubytovali jsme se v chatkách kempu Wolf, který leží nedaleko od nádrže Rozkoš a kousek od České Skalice.

Sjeli jsme se z různých koutů republiky v pátek večer, poseděli jsme, v sobotu jsme společně navštívili Safari Park Dvůr Králové, večer byla grilovačka v kempu a v neděli se odjíždělo s tím, že každá rodina si udělala svůj program.

Část party
logo

Ubytování

Penzion a autokemp Wolf nabízí ubytování jak v chatkách, ve kterých je pět lůžek (z toho některé jsou patrové), tak i v pokojích se sociálkami v budově. Pro všechny, co jsou ubytovaní v chatkách, jsou k dispozici společné sociálky v budově a také vybavená kuchyňka. Za poplatek je možné použít pračku a sušičku.

Na zahradě je pro všechny dětské hřiště s pískovištěm, velká trampolína a basketbalový koš. Je tu také možnost grilování. V chatkách byly polštáře a peřiny a nechybělo povlečení a prostěradla. Ke každé chatce patří venkovní stůl s lavicemi, uvnitř chatky je lednice, stolek a nějaká ta židle. Auta si každý parkoval hned vedle chatky. Bylo to tu skromné, ale my jsme byli všichni spokojení. Díky retrostylu tu na mě dýchala atmosféra letních táborů.

Okolí nabízí velké množství krásných výletů. Blízko je třeba Kuks (tam jsme jeli v neděli my), Ratibořice, Babiččino údolí, Orlické hory, pevnosti, Adršpach a tak dále. Je to tu vhodné pro turistiku i cykloturistiku. Já si zavzpomínala, jak jsem tu byla kdysi s taťkou, tenkrát v 90. letech jsem se z Rozkoše vynořila celá zelená od sinic. 🙂

Safari park Dvůr Králové

Celá Zoo se specializuje na africká zvířata, to mě osobně docela překvapilo, netušila jsem to. Je rozdělená na zoologickou zahradu a safari. Zoo mi připadá tak středně rozhlehlá, jsou určitě i větší zahrady. Připadalo mi, že zvířata mají poměrně velké výběhy, což mi je sympatické. Musím ocenit i úpravu zeleně jak ve výbězích, tak i na místech, kudy prochází návštěvníci.

Náš tříletý syn celou cestu ušel, ale je pravda, že nožky už ho bolely. Pro mladší bych doporučila kočárek nebo třeba i nosítko. Miminko jsme měli v hluboké korbě, v té době byly holčičce 4 měsíce a docela dost toho prospala. Z komentovaných krmení jsme zrovna stihli žirafy, které přijdou hned k vyhlídce, na které stojí ošetřovatel s chutnou větví a povídá spoustu zajímavostí. Na vyhlídku nešlo jít s kočárkem, tak jsem počkala s dcerou dole. Tříletý syn nevydržel celé povídání, tak jsme odcházeli dřív než povídání skončilo, ale vůbec to nevadilo. Vidět žirafu takhle zblízka se jen tak nepoštěstí.

logo

Občerstvení a hřiště

V areálu je mnoho druhů občerstvení. Hned u vstupu je restaurace, kavárna a hřiště U lemura, kde byl v době oběda velký nával. Chtěli jsme sice, aby si syn pohrál i na hřišti, ale to velké je tak na dvě hodiny a nechtěli jsme se tam zaseknout.

Pro další hřiště, lanový park Kibo nám syn připadal ještě malý, nedosáhl by všude, leda bych tam s ním všude lezla. Našli jsme ale africkou vesničku Tiébélé, kde nám naservírovali vynikající africké jídlo, což byla směs masa a zeleniny s rýží. K tomu si syn pohrál v domečcích. Mně se líbilo, že tu skoro nikdo nebyl a to bylo sobotní poledne. Cestou jsme potkali i mnoho dalších dětských her, třeba i interaktivních. Je to tu ráj pro děti.

Safari

Do části Safari se platí vstupné zvlášť. Máte tři možnosti.

1. Buď vjedete vlastním autem, je potřeba ale dodržovat pravidla, která vám u vstupu řeknou a také dávat přednost autobusům.

2. Nebo si koupíte jízdu Truckem, což je prý skvělé a je to lepší proto, že Truck zajíždí i do lví zoo. Nevýhoda tracku je ta, že bývá hned ráno na celý den vyprodaný.

3. My jsme využili třetí variantu, došli jsme ze Zoo až dozadu na konec, odkud vyjíždí autobusy do Safari. Překvapivě tu nebyly vůbec žádné fronty a jeli jsme hned prvním busem a naše skupina rodin tu byla téměř sama. Kočárky se nechávají u pokladny, miminko se vezme do náruče nebo do nosítka. Jízda autobusem vypadala úplně stejně tak, jak si to pamatuji z dětství. Bus nemá v oknech sklo a některá zvířata byla tak blízko, že bylo možné si na ně sáhnout, což se některým z nás povedlo, žirafa se nechala pohladit. Nevýhoda této varianty je, že je to dozadu na konec zoo docela dlouhá trasa, hlavně tedy pro malé výletníky. Výhoda je nízká cena a projížďka je kratší, trvá cca 20 minut, ale myslím, že pro malé děti to je akorát.

logo

Ubytování v zoo

Kdo tu byl kdy ubytován a přespal tu, ten to velmi chválí. Dá se spát ve vlastním stanu nebo v bungalovu (na obrázku) v kempu, ale můžete bydlet i luxusněji v hotelu. Ráda bych to jednou zažila, stačil by mi fakt ten stan. Přes plot kempu je na zvířata vidět. Všem ubytovaným v kempu je k dispozici bazén.

Služby

Zoo zapůjčí kočárek nebo golfky, jsou tu přebalovací pulty, pítka pro psy, dětské koutky, stojany na kola, mlžítka pro osvěžení (to mělo u našich dětí obrovský úspěch!), bankomat, informační systém a půjčovna invalidních vozíků.

Večerní zoo a safari

Otevírací doba je během roku různá, ale vždy začíná v 9. hodin můžete zůstat v zoo až do 22. hodin. Pokladny a pavilony se zavírají dříve. V létě se můžete projet večerním Safari, autobusy jezdí od 20. do 21. hodin a je prý úžasný zážitek vidět zvířata při západu slunce, mnoho z nich totiž ožívá až když pominou horka.

Mě osobně návštěva této zoologické zahrady úplně nadchla. Líbilo se mi, že si člověk opravdu připadá jako v Africe, dokonce jsou tu mnozí Afričané zaměstnaní. Nadchly mě i velké výběhy pro zvířata, kterých mi je obvykle velmi líto. Byl to pěkně strávený den a budu moc ráda, když se sem vrátíme a třeba se povede i to přespání v kempu včetně večerní návštěvy areálu.

Veškeré informace se dozvíte na webovkách Safari Parku: https://safaripark.cz

Za některé fotky děkuji holkám z naší bandy: Terině, Terce, Péťe, Janče, Kátě, Kamče a Monče. 😉

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.