V přírodní památce s názvem Dobříňský háj najdete kromě enormního výskytu sněženek podsněžníků a dymnivek dutých další květiny (třeba sasanky) a několik stoletých dubů. Sněženky tu kvetou nejvíce na přelomu února a března. Dymnivky přebírají vládu na přelomu března a dubna.

Trasa pro malé chodce

Dá se tu naplánovat asi dvoukilometrový okruh, který se hodí jak pro kočárky, tak pro malé děti, které jdou po svých. Samozřejmě je možno sem vyrazit i s dítětem v šátku nebo nosítku. Celá trasa je v rovině.

Doprava

Do Dobříně jezdí vlak z Prahy, z nádraží je to do Dobříňského háje asi 600 metrů. Dá se jet vlakem osobákem z Masaryčky bez přestupu, cesta trvá 1,5 hodiny.

Autem trvá cesta přibližně 45 minut a v Dobříně se dá parkovat naprosto bez problémů.

Naše oblíbená trasa

Středem lesa až k cestě, která směřuje k vodě a kde se dá zabavit házením kamínků do Labe. Pak se vracíme zpět nejprve podél řeky a pak pěšinou na kraji lesa.

Občerstvení

Na výlet do Dobříně jsme si vždycky vezli jídlo svoje v batůžku. Vím ale, že v Dobříně je klasická hospoda, nepředpokládám, že je to baby friendly podnik. Větší výběr podniků pro děti je v blízké Roudnici, pokud tam něco najdete, dejte mi vědět, doplním sem. Kamarádka Ivča doporučuje třeba cukrárnu Dortletku, ale dětský koutek je pouze venku, v létě je to ideální, protože mají i terasu, takže u kávy a dortu vidíte na děti.

Na přelomu února a března tu kvetou tisíce sněženek:

Na přelomu března a dubna už převládají dymnivky:

Fotogalerie z konce února 2020

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.