Na tomto okruhu se můžete pokochat výhledy po okolí obce Tetín, kde údajně žila Teta, dcera knížete Kroka. Základní trasa je dlouhá 2 kilometry a je sjízdná s kočárkem. Se zacházkami na vrch Damil, k tunelu a ke zřícenině hradu Tetín se ujde celkem 4,5 kilometru, což je optimum pro naše čtyřleté dítě. Na mapách naučné stezky najdete jako Tetínské vyhlídky.

Možno jít i s kočárkem

Na kopec a k zřícenině nedojdete s kočárkem, můžete je ale samozřejmě vynechat. Tento výlet je ideální volbou, pokud chcete najít procházku, kde nepotkáte téměř žádné lidi, kde jsou očíslované panely (hra „najdi další číslo“) a kde se můžete občerstvit.

Doporučené parkování

U sokolovny v Tetíně. Hned na začátku trasy je Hospůdka U Plotice. Parkovat se dá dobře i u rybníčka.

Po rovině i do kopce

Na trase nás bavily výhledy na Tetín a do údolí řeky Berounky (i když osobně mám raději výhled spíš do přírody než na obec), rovné travnaté cestičky, kde bylo možné vypustit roční dceru, ale i krpál na vrchol Damil a jarní probouzející se příroda se spoustou motýlů. Pokud máte štěstí, budou se podél cesty pást místní krávy. Obec zájemcům nabízí i komentované prohlídky kostelů, v Tetíně jsou hned tři. Místní obyvatelé vychvalují i zdejší vinárničku, kterou také na trase potkáte.

Na mapy.cz najdete trasu pod názvy Naučná stezka Tetínské vyhlídky I a Naučná stezka Tetínské vyhlídky II, na výletě jsme šli obě za sebou, nejprve II a pak I.

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.