Venku vítr jako prase, do toho poprchává, no na vejlet se nám dneska nějak nechtělo. Tak jsme se synem nechali druhou půlku rodiny v teple a vyrazili spolu za dinosaurama, které má rád. A bavilo to tu i mě, hlavně odpovědi dětí na dotazy přednášejících, to byla sranda. Ale pozor, dinosauři nejsou jediným tématem této dvouhodinovky, program má širší záběr.

Trilopark je interaktivní muzeum zkamenělin v pražských Nuslích. Nachází se asi půl kilometru od metra Vyšehrad nebo Pražského povstání nebo hned u tramvajové a autobusové zastávky Palouček.

O víkendu se tu pořádají dílničky, při kterých si s dětmi poslechnete zajímavou přednášku, prohlédnete a ohmatáte si zkameněliny a taky se dozvíte spoustu nových věcí. V dílně si děti zkusí jako paleontologové najít kostru dinosaura, odlijí si sádrový odlitek zkameněliny a taky si jeden mohou pomalovat.

Jak staré děti to bude bavit?

Je to určitě individuální, ale doporučila bych to tak od tří let. Náš pětiletý měl trošku problém s přednáškou, u které nedržel pozornost celou dobu, ač byla dělaná poutavě, ostatní malé děti vnímaly. Dílnička ho ale zcela pohltila.

Mladší děti bych sem nebrala, program je dvouhodinový, nejspíš je to nebude bavit celé a rušily by pak ostatní děti. Já jsem byla ráda, že jsem sem vyrazila jen se synem.

Web a vstupné

Platí se 200 Kč za dítě od 3 do 15 let, dospělý doprovod platí 80 Kč a dítě do dvou let má vstup zdarma. Sledujte ale hlavně web, ceny se mohou měnit.

Webové stránky Triloparku jsou tady. Na akci je potřeba se rezervovat.

Trilopark pořádá i přednášky pro školky a školy.

Dodatek

Abych nezapomněla, hned naproti Triloparku přes silnici je v parku větší dětské hřiště.

Za doporučení děkuji blogu Ze života Ďáblického háje.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.