• Autor příspěvku
  • Poslední změna příspěvku:8. 11. 2019
  • Rubriky příspěvkuKrkonoše / Výlety po ČR

Návštěvu této zvířecí farmy jsme pojali jako výlet Janské Lázně – Svoboda nad Úpou a zpět. Dohromady to bylo asi 7 km pomalou chůzí a naše tříleté dítě, které není moc ochotné chodit, to ušlo po svých.

logo

Parkování

Doporučujeme zaparkovat v Janských Lázních na parkovišti pod Lesním domem.

Trasa k Muchomůrce a do Svobody

Přejde se silnice a začíná zde Via Piette, po které se jde až do Svobody, vede v podstatě stále rovně a je dobře značená. Když se přibližně po kilometru začne dítě nudit, zachrání to naučná stezka Krakonošova Muchomůrka, kterou kopíruje stará a krásná javorová alej.

Na této naučné stezce je několik prvků, které zaujmou nejen děti. Pěkné jsou například židle a stoly ve větší než obvyklé velikosti.

Přibližně v polovině stezky dorazíte k Farmaparku Muchomůrka. V areálu jsou pohromadě volně pobíhající zvířata jako například kozy, ovce, krocan, husy, kachny, slepice, kohouti, poníci, králíci, prase a další. Některé z nich jsou ochotné ke kontaktu s dětmi, ale pozor, nesmí se krmit. Například koza je mazlík a i když vypadá březí, má jen potíže se zažíváním a krmení by jí uškodilo.

Kromě zvířat tu najdete mnoho dalších aktivit, našeho syna nejvíc zaujala trampolína a hod na koš. Mají tu i zajímavou velkou kuličkodráhu. Občerstvit se můžete u stánku. Dá se tu strávit klidně i pár hodin.

Občerstvení ve Svobodě

Dále jsme pokračovali po cestě podél aleje až do Svobody nad Úpou. Když jsme se chtěli naobědvat, místní nám doporučili restauraci Helena a my se dobře najedli za lidové ceny. Vaří tu klasická jídla, je to takové retro, ale příjemné.

V této obci také bývají otevřené malé potraviny.

Cesta zpátky

Zpátky je možné jít po červené zpátky do Janských Lázní. Nebo třeba stejnou cestou.

Výlet se dá zvládnout i s kočárkem, jen cca 100 m od Duncana směrem k aleji je cesta kamenitá. Náš tip: Od Duncana k začátku aleje nechoďte po značené cestě, ale po louce podél lesa, povrch je lépe schůdný a ještě budete mít výhled na okolní kopce.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.