Zámecký park u zámku Veltrusy je krásný, poměrně rozsáhlý a plný cest, na kterých se může jezdit i na kole. Vybrat lze rovné cesty, ale i klikatější, kde se jede terénem. Potkat můžete koně, kozy, daňky, ale třeba i bažanta, pokud budete mít štěstí.

Výlet se ale nehodí pouze pro malé cyklisty na kolech a odrážedlech. Projít se tu můžete i pěšky, v okolí zámku i s těmi nejmenšími. Cesty jsou skvělé i pro kočárky, ani nemusí být nutně do terénu. Jen některé mostky mají schody, ale kočárek se dá přenést, úzké to není.

Doprava

Nejlepší je na parkování „parkoviště Zámek Veltrusy„. Platí se v automatu. Za plotem mají kozy, které se nechají podrbat.

Docela blízko je i železniční stanice Nelahozeves žst.

Projížďka s dětmi na kole

V zámeckém parku jsou i rovné a poměrně hladké cesty. Ty jsou ale o víkendech a v pěkných všedních dnech docela hojně využívané.

Pokud ale máte děti, které na kole už zvládnou trošku těžší terén (třeba naše tříletá na odrážedle), vydejte se jako my přes spoustu mostků a podél vody. Je tu mnohem méně lidí a cesta je zábavnější.

Upozornění na možný zážitek… Cesty vedou mnohdy blízko kolem vody. Nám se stalo v tom jediném těžším úseku, který je dlouhý asi 5 metrů, že dcera sjela na odrážedle do vody. Byl řev, ale nakonec jsme se tomu zasmáli. Mami, já se šla vykoupat v botech, haha. Takže: Doporučuji náhradní oblečení s sebou! 🙂 PS: Otužování teď letí.

Mapa se po kliknutí otevře v mapy.cz.

Zvířata v areálu

Potkat tu můžete koně. Prý i daňci jsou k vidění, ale my jsme neměli štěstí. Ale vynahradili jsme si to bažanty a taky naší oblíbenou ťukací trojicí datel – strakapoud – žluna.

logo

Kromě mostků a zvířat nás nadchla zřícenina. Doporučujeme ji prolézt.

Občerstvení

Občerstvili jsme se v Galerii Na Konci světa, která je v severním cípu areálu nedaleko zříceniny a kde bylo i na jaře za lockdownu otevřené okénko. Za normálního stavu tu funguje i moc pěkné dětské hřiště. Také tu prý mají zvířátka jako třeba lamu, kozy, ovce či oslíka, ty byly během naší návštěvy schované.

Osvěžit se lze i u zámku.

Pár fotek na závěr

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.