Zoo Děčín patří mezi menší zoologické zahrady a jsou v ní spíše české a evropské druhy zvířat, což je mi sympatické. V areálu je možno se skromně občerstvit, jsou tu různé hry pro děti (u našich dětí vyhrává měření rychlosti běhu), jeden pavilon s ptáčky a taky tu během roku organizují spoustu akcí. Webové stránky zoologické najdete tady.

Zajímavé je, že zahrada leží přímo na skále uprostřed města. K zoologické patří i terária Rajské ostrovy, která jsou umístěna dole pod Pastýřskou stěnou na Teplické ulici a je to skvělé místo pro nepříznivé dny.

logo

Doprava do zoo

Dá se sem vyjet autem, poblíž vstupu je asi 20 parkovacích míst a parkovné se platí na pokladně spolu se vstupným. Jen pozor, když je námraza, cesta je sem strmá a po kočičích hlavách a může to klouzat.

Novinka! Od září 2019 k zoo jezdí i autobus MHD.

Z města se sem dá dojít i pěšky, je to kousek do kopce.

Expozice Rajské ostrovy

Terária a akvária jsou instalována ve čtyřech patrech, mezi nimi se člověk pohybuje po schodech. Výtah je pouze pro invalidy. Kočárek tedy určitě nedoporučuji. Parkovat se dá ve městě v okolí expozice, někdy je parkování placené, záleží na zónách.

Pokud půjdete do Rajských ostrovů se vstupenkou ze zoo Děčín ze stejného dne, máte vstup zdarma.

logo

Procházky v okolí zoo

1. Na vyhlídku k Nebíčku

Nebíčko je místňácký název pro zámeček na Pastýřské stěně. Je tu krásný výhled na Děčín jak z vyhlídek hned pod stavbou, tak i z věže. V různých obdobích tu bývá a funkční restaurace nebo občerstvení. Zda je věž aktuálně dostupná a restaurace funguje, to je potřeba si zjistit předem na internetu. Ze zoo k Nebíčku je to asi 500 metrů dlouhá procházka lesoparkem a je možné jít i s kočárkem. Jen přímo u Nebíčka je potřeba kousek kočárek vynést.

2. Výlet okolo zoo

Zoologická stojí na skále, po jejím obvodu je možno se projít, užít si výhledy, po cestě se potká i dětské hřiště. Kočárek a odrážedlo bych nebrala. Je tu ale fakt nádherně, mám tuhle cestu ráda, mapa výletu je tady. A okolo Nebíčka se jde taky! Je to asi 4 km dlouhá trasa.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.