Autor: Kačaba a Ivča

Tiské stěny jsou nádherné v jakémkoliv ročním období! Neznám nikoho, koho to tu nenadchlo. Rovnou jsem poprosila o pár informací i kamarádku Ivču, domorodce z Tisé, díky! 🙂

Tiské stěny mají dva okruhy – malý a velký. Dětem úplně stačí ten malý. I velký je moc pěkný. A možné je i jít oba dva za sebou, jak se dočtete na konci článku.

A jak je to časově?

Tak ono se dá být klidně 4 hodiny na malém okruhu s dětmi, které jdou pěšky. To je extrém, když se nespěchá. Dovedu si představit, že s obědem a svačinou v batohu by se daly s dětmi za celý den zvládnout okruhy oba (o tom se dočtete úplně na konci článku). A naopak oba okruhy za sebou s dítětem celou dobu spícím v nosítku jsem zvládla i s užíváním si výhledů za 2 hodiny, SportsTracker mi to spočítal na 4 kilometry, ale v tom skalním bludišti byl zmatený, klidně to může být i dvojnásobek.

Kačaba s dětmi na skalách v létě

Parkování

  • Varianta A: Centrální parkoviště v Tisé u kostela. Odtud je to kousek k pokladně, kde začíná malý i velký okruh. Připravte si nějaké ty drobné na vstupné.
  • Varianta B: Parkoviště u restaurace Turistická chata. Z parkoviště se dojde k velkému okruhu, je možné odtud jít i okruh oba, což je spíš pro děti v nosítku nebo už zdatnější chodce.

Díky dálnici se dá z Prahy do Tiských skal dojet přesně za hodinu.

MHD: Do Tisé jezdí autobus z Ústí nad Labem (30 minut), ale i jiných měst. O víkendu jezdí jednou za dvě hodiny, ve všední dny jednou za hodinu.

Občerstvení:

Turistická chata stojí na druhém konci velkého okruhu. Je to tu uzpůsobené pro děti. Mají dětské hřiště, dětský koutek, dětské jídelní židle a přebalovací pult. V létě si můžou děti hrát na terase.

V Tisé to není nic moc s občerstvením. Kovárna má dětské hřiště, uvnitř koutek a mají i přebalovací pult, ale ač jsem skromná na jídlo, moc jsem si nepochutnala.

Dále je tu Refugio, které je i lehce dražší. Je to penzion, obchod se sportovním zbožím pro horolezce a zároveň restaurace. Je tu snaha o lepší gastronomii, ale zažili jsme rozhádaný personál a neměli půlku jídel z nabídky.

Pokud se potřebujete najíst dobře, doporučuji přejet do Hotelu Ostrov.

Podle nás je ale nejlepší si vzít jídlo s sebou a udělat si piknik ve skalách nebo na skalách s výhledem. 🙂

Kdyby dětem nestačily skály, což pochybuji, že se stane, můžou se dounavit na hřišti vedle městského úřadu, hřiště je oplocené a na noc se zavírá.

Výlet se nehodí pro kočárky.

Aktualizace ze srpna 2019

Stěny jsme navštívili se čtyřletým synem, který šel po svých a s 1,5 letou dcerou, která se tak půku nesla v nosítku a půlku ušla. Měli jsme v plánu jít jen malý okruh, ale zvrhlo se to a nakonec jsme dali i ten velký. Děti prolezly, co mohly a to šlo i proto, že to jsou dvě hubené žížalky. Neskutečně je to tu bavilo. Zaujalo je samozřejmě i hraní s pískem.

Aplikace mi změřila, že jsme za 4,5 hodiny ušli 5 kilometrů. Bylo super, že jsme tu byli už v devět ráno a pár hodin jsme tu byli sami, i když byl prázdninový den. Pár fotek následuje.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu