Autor: Kačaba a Ivča

Tiské stěny jsou nádherné v jakémkoliv ročním období! Neznám nikoho, koho to tu nenadchlo. Rovnou jsem poprosila o pár informací i kamarádku Ivču, domorodce z Tisé, díky! 🙂

Hřib a želva

Do skal se platí vstupné (v roce 2020 platí dospělí 50 Kč), jedna pokladna je mezi oběma okruhy nad kostelem a druhá u Turistické chaty na východě.

Tiské stěny mají dva okruhy – malý a velký. Dětem úplně stačí ten malý. Je možné jít samostatně i ten velký a nebo jít oba okruhy za sebou.

Nedoporučuji sem jít v dešti a při sněhu či náledí, skály a chodníky mohou klouzat. Lepší než krosna je nosítko, občas se prolézá užšími místy.

Výlet se nehodí pro kočárky. Ale! Pod skalami vede příjemná cesta podél celých skal, která se se sportovním kočárkem zvládnout dá, i když tu a tam se jde pískem. Cesta je dlouhá 1,5 km, trasu jsem vyznačila tady.

A jak je to časově?

Tohle se odhaduje velmi špatně. 🙂 Naše zkušenosti:

  • Malý okruh, malé děti jdoucí pěšky, žádné popohánění = 3 hodiny
  • Oba okruhy, děti jdoucí pěšky, trocha popohánění, oběd v batohu = 5 hodin
  • Oba okruhy, dítě celou dobu spící v nosítku = 2 hodiny
  • Velký okruh, malé děti jdoucí pěšky, oběd v Turistické chatě, popohánění zlehka = 4 hodiny
logo

Parkování

  • Varianta A: Centrální parkoviště v Tisé u kostela. Odtud je to kousek k pokladně, kde začíná malý i velký okruh. Připravte si nějaké ty drobné na vstupné.
  • Varianta B: Parkoviště u restaurace Turistická chata. Z parkoviště se dojde k velkému okruhu, je možné odtud jít i okruh oba, což je spíš pro děti v nosítku nebo už zdatnější chodce.

Díky dálnici se dá z Prahy do Tiských skal dojet přesně za hodinu.

MHD: Do Tisé jezdí autobus z Ústí nad Labem (30 minut), ale i jiných měst. O víkendu jezdí jednou za dvě hodiny, ve všední dny jednou za hodinu.

Občerstvení

Turistická chata stojí na druhém konci velkého okruhu. Je to tu uzpůsobené pro děti. Mají malé dětské hřiště, dětské jídelní židle a přebalovací pult. V létě si můžou děti hrát na terase. Dá se tu i ubytovat.

V Tisé to není nic moc s občerstvením. Kovárna má dětské hřiště, uvnitř koutek a mají i přebalovací pult, jídlo je obyčejné, je to ze skal kousek pěšky, dá se jít lesem mimo silnici, okolo oveček.

Dále je tu Refugio, které je i lehce dražší. Je to penzion, obchod se sportovním zbožím pro horolezce a zároveň restaurace. Je tu snaha o lepší gastronomii, ale zažili jsme rozhádaný personál a neměli půlku jídel z nabídky.

Pokud se potřebujete najíst dobře, doporučuji přejet do Hotelu Ostrov, cena odpovídá kvalitě.

Podle nás je ale nejlepší si vzít jídlo s sebou a udělat si piknik ve skalách nebo na skalách s výhledem. 🙂

Kdyby dětem nestačily skály, což pochybuji, že se stane, můžou se dounavit na hřišti vedle městského úřadu, hřiště je oplocené a na noc se zavírá.

logo

Fotky červen 2020

Fotky srpen 2019

Webové stránky Tiských skal.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.