Na konci srpna 2019 jsme v sedmi matkách a jejich dvanácti malými dětmi podnikly dlouho plánovaný výlet do Zooparku Zájezd. Tato příjemná rodinná zoologická patří k těm nejmenším v České republice.

Veškeré informace se dozvíte na webových stránkách parku. Já jen doplním, že v areálu se dá pohybovat s kočárky kromě terárií, která jsou v patře. Ale je to jen kousek, kočárek možno nechat pod schody. Automat na granule pro prasátka funguje na desetikoruny, ostatní zvířatka jsou krmena ošetřovateli.

Pomazlit se je možno s velkými králíky v Ušákově (ti jsou prý nejpřítulnější ráno, pak už zalezou), ale i s kozami, ovcí a možná by se nechala podrbat i některá z lam. Líbilo se mi, že jsou ohrady z přírodních materiálů a překvapilo mě, kolik je v zooparku druhů chameleonů a lemurů.

Během roku tu probíhají různé akce, komentované prohlídky a příměstské tábory. Je možno se stát i na den ošetřovatelem.

logo

Občerstvení

V areálu se prodává občerstvení na pokladnách (nápoje a zmrzlina), poblíž Ušákova je i stánek s jídlem, které jsem ale na vlastní žaludek nevyzkoušela.

Výlety

Z Prahy bych doporučila sem přijet Cyklohráčkem. A pak je to ze stanice Kováry 6 km pěšky. U nás je tohle v plánech do budoucna, jen co vezme malá na milost vlaky a jen co obě děti ujdou 12 km.

Docela blízko je i zřícenina hradu Okoř, vzdušnou čarou možná 3 km? Cesta pěšky po turistické značce je dlouhá asi 5 km. A nebo přejeďte autem.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.