Z výletu na Naučnou stezkou Barrandovské skály mám takové rozporuplné pocity. Dost jsem váhala, jestli sem tuhle procházku zařadit. Ale nakonec tu své místo našla, rozhodně to pro mě i syna byl zajímavý, trochu i dobrodružný výlet.

„Líbila“ se nám známá opuštěná plovárna a poprvé jsme přeházeli Vltavu po železničním mostě. Určitě nečekejte, že to je krásná procházka přírodou. Spravit chuť si můžete Naučnou stezkou Chuchelský háj, která volně navazuje a potkáte na ní zookoutek, krásný les, hry pro děti i výhledy.

Doprava

start: Hlubočepy (autobus, tramvaj; vlaková stanice je 1 km daleko)

konec: Malá Chuchle (autobus) nebo Nádraží Braník (autobus, tramvaj, vlak)

Na všech třech místech se dá bezplatně parkovat a mezi místy se pak dá pohybovat autobusy.

Naučná stezka Barrandovské skály

Zajímavosti, pozitiva

  • Opuštěné koupaliště se skokanským můstkem je opravdu zajímavé.
  • Cesta je super pro kočárky a kola, je to širší asfaltka.
  • Panely naučné stezky jsou očíslované, což spoustu dětí baví. Je jich deset.
  • Skály jsou nádherné.
  • V Malé Chuchli potkáte dětské hřiště.
  • Máte možnost pokračovat buď na naučnou stezku Chuchelský háj přes oblíbený zookoutek nebo lze přejít železniční Branický most a výlet zakončit v Braníku (třeba v lanovém parku Vltavanů, kde se dá i najíst).

Negativa a upozornění

  • Podchod v Hlubočepích není bezbariérový, ale je tu jen pár schodů, takže se dají přenést.
  • Celou cestu návštěvníky provází hluk a zápach z aut ze Strakonické, která vede paralelně. Mezi silnicí je navíc železnice a někde není mezi stezkou a železnicí žádná zábrana, tak to chce opatrnost.
  • Přímo na stezce může být cykloprovoz, my jsme zažili i několik projíždějících aut, řidiči byli ale opatrní.
  • Text naučné stezky je určen spíš pro dospělé. Jsou ale pěkně udělané a nechybí na nich kvíz.
  • Podchod v Malé Chuchli jsem neviděla a tak nevím, jestli je upravený pro kočárky.

Železniční most Branický

Co se týká železničního mostu, v Chuchli se musí podejít Strakonická podchodem, na most vyběhnete po schodech. Kolo vezmete na chvilku do ruky, na mostě může dítě zase jet na něm. S kočárkem to je horší, musí se vyjít a sejít hodně schodů, tak s kočárkem přecházet most nedoporučuji.

Most se smí normálně legálně přecházet, vede na něm zelená turistická značka.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.