• Autor příspěvku
  • Poslední změna příspěvku:18. 12. 2019
  • Rubriky příspěvkuVýlety po ČR / Vysočina

Kunětická hora se jmenují zřícenina i kopec, stojící úplně osaměle v polabské rovině. Výlet sem je krásný v kterémkoliv ročním období. Přímo hrad je přístupný od května do října, ale pod hradbami je také pěkná procházka plná výhledů, kde se můžete kochat celoročně, v takovém případě trvá návštěva tak půl hodiny a je fajn se tu zastavit, pokud projíždíte okolo.

Já jsem dominantu Kunětická hora vídala tolik let, když jsem jela kolem, ale nikdy nebyla možnost se tu byť na chvilku zastavit, tak jsem ráda, že se to konečně povedlo! 🙂 Musím upřímně říct, že ten pohled na ni z větší dálky se mi stejně líbí úplně nejvíc. Fascinuje mě, jak vyčuhuje z roviny.

Všimni si kozla nalevo

Parkování:

Na parkovišti pod hradem. V měsících mimo sezonu je parkoviště zdarma.

Trasa:

Hrad se dá obejít po silnici a červené značce zpět na parkoviště. Cesta se dá jít i s kočárkem, pokud vám nevadí pár nízkých schodů v zadní části.

Zvířata:

Cesta vede kolem obory s muflony a daňky. Dále na kopci žije pár ovcí kamerunských.

Ovce kamerunské

Občerstvení:

V sezoně se dá občerstvit přímo na hradě Kunětická hora. Celoročně se nabízí restaurace Pod Kunětickou horou kousek pod hradem. Mají tu i venkovní posezení, dětské hřiště a také domácí zvířata. Dá se tu i ubytovat.

Okolí:

Prochází tudy několik cyklotras. V docházkové vzdálenosti je také muzeum perníku.

My jsme sem zajeli z Bohdanče, kde jsme byli na wellness pobytu.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.