Tahle Panská skála se ráda plete s tou u České Lípy, nemají ale kromě názvu nic společného. Z Těptína se jde krásným listnatým Hornopožárským lesem, který je přírodní rezervací, přes nejvyšší vrchol s názvem Grybla k vyhlídce Panská skála. Výlet se dá naplánovat jako okruh. Možností, odkud vyrazit a kudy jít, je ale více.

Naše oblíbená trasa je dlouhá 4 kilometry, vyznačila jsem ji tady a jde opravdu hlavně o příjemnou procházku lesem.

Jak sem jít s dětmi (kola, kočárky, šátky, nosítka nebo nožičky)

Šli jsme sem už jak s dítětem v nosítku, syn to už jednou velmi pomalu ušel i pěšky, když mu byly tři, jednou jsme trasu zvládli i s kočárkem, ale upozorňuji, že pro kočárek je to fuška. Moc dobře si ale pamatuji, že jsem tu těch kočárků potkala víc. Pokud to jde, doporučuji určitě spíš šátek nebo nosítko.

No a taky jsme tu byli na kole, ale nedoporučuji sem brát vozík za kolo, ani malá dětská kola a odrážedla, na kole to zvládnou spíš školáci a pro cyklisty to tu je pravdu krásné.

Bláto, louže a čvachtání

Pokud jdete v nějakém vlhčím období, třeba po deštích nebo na jaře po tání, bude tu hodně louží. Takže to je obzvlášť pro kočárek těžké. Ale malé dítě oblečené do nepromokavého oblečení to tu bude milovat!

Zajímavosti

  • Vždycky, když sem jdeme v teplých měsících, v blízkém okolí je vidět spoustu motýlů babočka admirál, kteří se sluní na dubových listech.
  • Grybla je přírodní rezervací kvůli bukovým lesům s přírodním podrostem.
  • Vrchol hory Grybla se dá najít velmi těžko, my jsme se o to vlastně ani jednou nepokusili. Celý kopeček je zalesněný a navíc je poměrně rovinatý. Převýšení je malé.

Galerie

Mokrý výlet v březnu

Tříletý syn šel pěšky, novorozenec se vezl v hluboké korbě

Nádherná zeleň v září

Dvouletý se nesl v nosítku na zádech.

Za tyto fotky děkuji babičce a dědovi, kteří nás doprovodili na výlet v září.

Barevný konec října

To jsme sem jeli bez dětí na kole z Jílového, nádhera!

Výlety v okolí

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.