Centrum současného umění DOX se dá možná překvapivě navštívit i s dětmi. Ty naše zaujal dětský koutek u kavárny, nová hernička za kavárnou a velká dřevěná vzducholoď na střeše (dovnitř vzducholodě se jde venkem a je polootevřená, takže v zimě je uvnitř chladno, my jsme to přeběhli v mikinách a čepicích).

Vyrazili jsme se sem v lednu 2020 na výstavu O létání a jiných snech (končí 10. 2. 2020) autora mimo ilustrac mimo jiné dětských knížek Petra Síse a děti bavily hlavně pohyblivé obrázky a čmárací místnost. Zajímavých výstav jsme tu zažili rozhodně víc a občas některé zaujmou právě i děti. Stačí sledovat stránky DOXu a myslím, že si uděláte představu, jestli to bude bavit celou rodinu.

Záleží na povaze dítěte, jestli je budou expozice bavit a nebo zda vás nechají si obrazy či sochy prohlédnout. Naše dvouletka mě nenechala, ale kdybych sem šla jen s téměř pětiletým synem, mrkli bychom spolu i na ty obrazy.

Vstupné se platí od 7 let.

Podrobnější recenzi s dalšími tipy si můžete přečíst v tomto článku od Romany z Ověřeno rodiči.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.