Vltavanů 229 je parádní areál pro celou rodinu a najdete ho v pražském Braníku. Jsou tu jak venkovní prvky pro různé věkové kategorie, tak i vnitřní část – herna, restaurace a kavárna. Webové stránky areálu jsou tady.

Doprava

Je to dobře dostupná zábava, parkovat se dá v ulici hned u vchodu (teda nevím, zda tu o víkendu není problém s volnými místy…), poblíž je i autobusová a tramvajová zastávka a vlakové nádraží Braník. K areálu se dostanete podchodem.

A s tím souvisí jeden bonus! Pokud máte doma milovníky mašinek, pak vězte, že z vrcholů lanového parku jsou vidět všechny vlaky, které projíždí stanicí Braník.

Pravidla

Areál je v teplých měsících otevřen denně 9-20 a v zimních 9-17. Vstup je zdarma. Dovnitř se nesmí se psy a nesmí se tu kouřit. V areálu se nejezdí na kolech, odrážedlech ani koloběžkách. Dá se tu dobře pohybovat s kočárkem a to i v kavárně.

logo

Venkovní část – obrovský lanový park i prvky pro menší děti

Ty lanové konstrukce jsou tak vysoko, že jsem to snad nikde neviděla! Nahoru se leze po změti lan a v horní části jsou bezpečné tunely, ze kterých se sjede na zem po třech tobogánech.

Těžko se mi odhaduje, od kolika let bych tohle doporučila bez dopomoci rodičů. Synovi je 4,5 roku a je velmi šikovný na lezení, ale je velmi malý, měří jen 100 cm a výlez na horní část v jedné části zvládl jen tak tak. Ne kvůli síle a šikovnosti, ale právě kvůli své výšce. Tak myslím, že čtyřleté dítě, které je šikovné a vyšší než 1 metr, už by to mohlo zvládnout samotné, pětileté s větší pravděpodobností.

Musím teda říct, že jsem tam nejprve lezla s ním a dost jsem se o něj bála a navíc trochu zápasila i s lehounkou závratí. V té první části prostě nesmí dítě spadnout, není tu žádné jistící zařízení. Ale třeba jsem jen úzkostlivá matka. Je to odvážná stavba!

Ještě jeden poznatek: Ve všední dny bývá na lanech, tunelech a tobogánech prázdno a to jednoduše proto, že cílová skupina je právě ve školce a školce. Byli jsme tu proto celé odpoledne sami, syna jsem omluvila ze školky.

Kačabí tip!

Na vysoké prvky se dá vylézt po jedné ze tří soustav lan. Pro děti je nejjednodušší ta na severní straně areálu (když se díváte od budovy, je to ta úplně vpravo).

Co když mám s sebou dětí víc…

S sebou jsme měli ještě 1,5 letou dceru, která neměla chutě lézt nahoru, ani by jí to nešlo, daleko by se nedostala. Pro takhle malé děti (1-4 roky) je tu ale taky spousta her, třeba houpačky, prolézačky a skluzavky a dobří malí lezci už rádi polezou nahoru s rodičema.

Trojklouzačka je super.

Areál Vltavanů je oplocený, ale vrata na obou stranách jsou otevřené. Tak když máte jednoho většího lezce a jednoho nelezce a musíte se starším nahoru, je lepší, aby byl dole někdo, kdo na toho mladšího dohlédne. Nás sem vytáhla kamarádka, která má obě děti stejně staré, takže když jedna lezla nahoru s těmi pětiletými, druhá byla dole s dvouleťákama.

V budově u kavárny jsou toalety včetně místnosti, kde je přebalovací pult i toaleta.

logo

Kavárna Korkorán

V kavárně jsou kromě stolů se židlemi k dispozici i židličky dětské jídelní a po obvodu je herna s různými hračkami a také se skluzavkou. V nabídce najdete mnoho druhů nápojů a dortíků, ale i polévka a tři hlavní jídla, která se každý den mění a která jsou k mání vždycky mezi 10. a 15. hodinou. Je tu otevřeno od 10 do 18:30. Vše nám chutnalo a obsluha byla moc milá. Dovedu si tu představit pěknou dětskou oslavu, které je tu možné pořádat.

V létě je taky otevřená restaurace s venkovní zahrádkou s výhledem na lanový park.

V areálu se také konají různé kulturní akce.

logo

Tip na projížďku

Hned vedle areálu Vltavanů je asi nejoblíbenější cyklostezka v Praze – Modřanská. Já tu moc ráda bruslím (doporučuji v tomto článku), ale z areálu se dá i projít k Vltavě.

Děkujeme Janče a jejím klukům za doprovod!

logo

Fotky z Vltavanů 229 z června 2020

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.