Výlet se kvůli svojí délce necelých 9 km, které nejdou zkrátit, hodí spíš pro rodiče nesoucí své děti (cesta trvá 3-4 hodiny) a nebo pro děti, které už tolik zvládnou ujít. Je to jedna z mnoha a mnoha pěkných cest na Kokořínsku. Pro kočárek výlet není vhodný.

Doprava

Trasa začíná ve Střezivojicích, kde je možné zaparkovat auto a nebo sem dojet autobusem z Mělníka.

Kudy kam

Obvykle jdeme nejprve po modré, která vede po širší lesní cestě. V říjnu podél této cesty bývá nadměrné množství muchomůrek červených. Pak se vyběhne kousek nahoru a zpátky se jde po žluté podél skal.

Po chvilce chůze narazíte na jeskyni Kamenný úl. Je k ní trochu těžší přístup, leze se po vytesaných kamenných blocích, ale uvnitř je to zajímavé, je tu pár metrů dlouhá a asi metr vysoká jeskyně, která končí dvěma otvory, kterými můžete prohlédnout ven, do korun stromů. Jeskyně se totiž nenachází ve spodní části skály, ale naopak vysoko. Baterku doporučuji vzít s sebou. Jeskyně je uměle vykutaná. Uvnitř je sucho a překvapivě čisto, dalo by se tu i přespat. Zajímal by mě původní účel této jeskyně, je totiž skvěle schovaná.

Občerstvení

Výlet se dá zahájit i zakončit v Hospůdce Boudě ve Střezivojicích, kde se napijete, najíte a můžete posedět i venku. Děti si mohou pohrát na hřišti. Mám pocit, že jsem poblíž zahlédla i rybník. Přesně takové občerstvení po výletě bodne.

Mapu výletu najdete tady.

Napsat komentář

Zavřít menu