Výlet k jeskyni Kamenný úl se kvůli svojí délce necelých 9 km, které nejdou zkrátit, hodí pro rodiče nesoucí své děti (cesta trvá 3-4 hodiny) a nebo pro děti, které už tolik zvládnou ujít. Je to jedna z mnoha a mnoha pěkných cest na Kokořínsku. Pro kočárek výlet není vhodný.

Proč se jeskyně jmenuje, jak se jmenuje? Její krkolomný vstup totiž připomíná česno úlu.

Upozorňuji, že samotný výlez do jeskyně je pro malé děti velmi těžký. My jsme s dítětem počkali dole a v jeskyni jsme se prostřídali. Podle mě nahoru vylezou děti školního věku.

Uvnitř jeskyně

Co tady vlastně baví děti a dospělé?

Tohle je výlet, který se líbí spíš dospělým. Skály a les… Děti si mohou pohrát v písku nebo s listím, kterého je tu celoročně opravdu velké množství.

Doprava

Trasa začíná ve Střezivojicích, kde je možné zaparkovat auto a nebo sem dojet autobusem z Mělníka.

Kudy kam

Obvykle jdeme nejprve po modré, která vede po širší lesní cestě. V říjnu podél této cesty bývá nadměrné množství muchomůrek červených. Pak se vyběhne kousek nahoru a zpátky se jde po žluté podél skal.

Po chvilce chůze narazíte na jeskyni Kamenný úl. Je k ní trochu těžší přístup, leze se po vytesaných kamenných blocích, ale uvnitř je to zajímavé, je tu pár metrů dlouhá a asi metr vysoká jeskyně, která končí dvěma otvory, kterými můžete prohlédnout ven, do korun stromů. Jeskyně se totiž nenachází ve spodní části skály, ale naopak vysoko.

Baterku doporučuji vzít s sebou. Jeskyně je uměle vykutaná. Uvnitř je sucho a překvapivě čisto, dalo by se tu i přespat. Zajímal by mě původní účel této jeskyně, je totiž skvěle schovaná.

Občerstvení

Výlet se dá zahájit i zakončit v Hospůdce Boudě ve Střezivojicích, kde se napijete, najíte a můžete posedět i venku. Děti si mohou pohrát na hřišti. Mám pocit, že jsem poblíž zahlédla i rybník. Přesně takové občerstvení po výletě bodne.

Mapu výletu najdete tady.

Muchomůrek je na podzim po cestě opravdu jak hub po dešti.
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.