Zoo Praha není třeba dlouze představovat, ale možná vám pár informací přijde nových a užitečných. 😉

termokamera v zoo u tygrů
My.

10 tipů:

🦍 Happy mondays (aneb děti mají vstup za pade) v červenci a srpnu neplatí, ostatní měsíce ano.

🐯 Naopak v červnu, červenci a srpnu platí otevírací doba do 21 hodin s tím, že v 19 hodin se zavírají pavilony, lanovka a restaurace. Takhle k večeru jsme návštěvu vyzkoušeli poprvé (přijeli jsme po čtvrté hodině) a je bezva, že jsou parkoviště, MHD a hlavně areál zoo prázdnější. Ani nám nevadilo, že bylo pár zvířat zalezlých (některé druhy chodí spát se slepicemi).

🐷 V dětské zoo jsou automaty na granule (krmení pro ovce) na petikačky.

🦁 S kočárkem se dostanete všude. Kromě lanovky tedy.

🦏 V zoo je hodně stínu. Víc a víc to tu zarůstá a to se mi moc líbí. 🌲🌳

🐸 Vláček po Zoo jezdí od června do srpna každý den a vzali nás do něj bez problémů i s kočárkem. V září jezdí jen o víkendech. 🚂🚃

Krmení v kontaktní zoo

kontaktní zoo

🐵 Tramvaj stojí 10 Kč za jízdu, což jsou dvě obkroužení okruhu. Do prvního vagónu se čtyřmi volanty smí jen děti, do druhého a třetího smí s dětmi i rodiče (ti to mají za 20 Kč). Kočárek se dovnitř nevejde, nechává se na nástupišti.

🐺 Poblíž dětské zoo je i brouzdaliště, chce to s sebou náhradní oblečení. 🙏😂 V zoo jsou také osvěžující mlžiče, což je velmi oblíbená dětská atrakce.

🦌 Vstup na obří hřiště Rezervace Bororo je možný pro děti od 6 let. V areálu je ale spousta hřišť a herních prvků, které jsou vhodné pro mladší děti a těchto prvků stále přibývá. 😍 Já se Bororu umím šikovně vyhnout, syn vůbec neví, že tam taková dobrota je. 😂 Většinou sem totiž jdu sama s ním a ještě s roční dcerou a nevím, jak bych oba uhlídala. Ale slibuji, že jednou se odvážím, nadechnu a vběhneme dovnitř taky!

🦊 Místo spadlé lávky přes Vltavu funguje přívoz, což je skvělá atrakce pro děti spolu s procházkou přes ostrov s koňmi, proto doporučuji cestu do zoo ze Stromovky (kde je parkování nově také placené). A to ani nemluvím o parníku, který jezdí z náplavky a který máme na wish-listu tolik let. 🙈 🌸 A já si myslela, že budu stručná. 😂 Je určitě spousta věcí, na které jsem zapomněla nebo je nevím, například tu obvykle nejíme. Ale objevili jsme novou Papouščí cestu a je boží! 👌

logo

Další tipy

Co nás ještě napadlo…

Tip od Jany, čtenářky webu: V Restauraci Gaston jsou úplně dokonalé dětské toalety a umyvadla!

Dodatečný tip od Kačaby: Na podzim je to tu báječné! Některým zvířátkům už není takový hic a cítí se venku lépe. A taky je celá zoo samozřejmě barevnější.

Doopravdy už poslední tip: Navštivte také botanickou, která je naproti. V areálu je mnoho věcí, které baví i malé děti a my jsme tu strávili několik hodin. Článek o trojské botanické zahradě najdete tady.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.