Z jeskyně či spíše brány Kleinsteinhöhle je nádherný výhled do údolí Křinice. Obzvlášť povedené odtud bývá pozorování západu slunce. Je to kratší procházka.

Parkování

Na parkoviště Sturmbauers Eck se dojede z Bad Schandau. Cesta z parkoviště k patě skalního města je dlouhá asi 500 metrů. Parkoviště je zdarma (prověřeno naposledy v únoru 2020).

Na místě si prohlédnete jak jeskyni a výhled z ní, tak se po žebřících dostanete na vrchní část skal, odkud je výhled ještě lepší.

Procházka se hodí pro děti v nosítku a pro děti jdoucí pěšky. Kočárkem se dá jít těch 500 metrů a pak jej jedině nechat pod skálou na vlastní risk.

Jeskyně i vyhlídka jsou celoročně volně přístupné.

Tip:

Přímo nad parkovištěm je skála Sturmbauers Eck, ze které je taky pěkný výhled. Vyběhnout na ni trvá s dětmi tak 10 minut. Není to tak dechberoucí jako Kleinsteinhöhle, tak na tuhle malou vyhlídku doporučuji jít nejdřív. Pro kočárek a kolo se cesta nehodí vůbec.

logo

Fotogalerie: Kleinsteinhöhle v zimě 2017/2018

Za některé fotky děkuji dědovi.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.