Tahle trasa přes jetřichovické skály patří k těm neklasičtějším a nejoblíbenějším v okolí Jetřichovic. Vede Jetřichovickými stěnami a výhled na České Švýcarsko si užijete z Rudolfova kamene, Vilemíniny stěny a Mariiny vyhlídky. Výlet dlouhý 7,5 kilometru je pro dospělé a starší děti docela pohoda, na Rudolfovo kameni teda určitě použijete při výstupu i ruce. Co když se sem ale chcete vydat s malými dětmi?

Parkování:

V obci Jetřichovice je mnoho možností, kde zaparkovat, ale vězte, že je to místo oblíbené a tak je tu o víkendech a o letních prázdninách nával. Jistí to všední dny a nebo ve vytížených dnech přijet brzy nebo naopak později, na to jsme třeba experti my. Skvělou volbou dopravního prostředku je autobus MHD, který sem jezdí z Děčína, cesta mu trvá hodinu.

Trasa se vůbec nehodí pro kočárky, takže buď to chce chodce nebo dítě do šátku/nosítka či krosny.

Kratší trasa: Z Jetřichovic na Mariinu vyhlídku a zpět

Procházka je dlouhá tam a zpět přibližně 2 kilometry a jde se do kopce po pěšině nebo po schodech. Mrňaví chodci to zvládnou a případně se hodí i šátek, nosítko nebo i krosna. Pokud by to bylo dětem málo, z Jetřichovic se dá dojít ještě na Falkenštejn, což je taky cesta po schodech na skály a zpět.

Delší trasa: Celý okruh přes jetřichovické skály

Tak tuhle trasu jsem si dala se synem v krosně a krosnu už bych nedoporučila, nosítko je mnohem pohodlnější a bezpečnější. Těžší je výlez na Rudolfův kámen. Ale není problém tuto skálu vynechat, viděla jsem snad při každé mojí zdejší návštěvě, že někteří lidé si tuto vyhlídku nechávají ujít.

Trasa je dlouhá 7,5 kilometru, z Jetřichovic se jde po zelené k Pohovce a pak po červené přes skály zpět. Jde jít i opačným směrem. Trasa nám s ročním dítětem, které jsme tu a tam vypustili, trvala pomalým tempem 4 hodiny, myslím, že pomaleji to už snad ani nejde. Předpokládala jsem, že půjdeme 3 hodiny, což je podle mého ideální doba na výlet s dítětem, které nesu, a to jak pro matku, tak pro dítě.

Já si dávám za úkol při naší další návštěvě více fotit. Jsem se kochal jako pan doktor. 🙂

logo

Další výlety v této oblasti najdete tady.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.