Zámek Loučeň a zámecký park s bludišti

V loučeňském zámeckém parku, který je vystaven v anglickém stylu, najdete 12 bludišť a labyrintů a k tomu i dětské hřiště (lanový park), jezírka, fontány a různá posezení. Ač zámky téměř nenavštěvujeme, pokud jsou jejich parky přizpůsobené pro děti, je to skvělé místo pro strávení volného času.

Tady na Loučeni (skloňování jsem si ověřila přimo na webovkách) pořádají mnoho různých akcí a festivalů, takže kdo se chce socializovat, není to vůbec problém. Já preferuji méně davů, i to se tu dá zažít, když se vyhnete teplým víkendům a akcím, které se dočtete na webu zámku.

Děti budou bavit bludiště z trávy, buxusu, tisu, palisandru, kamínků, provazů a další. Tak pozor, ať se vám kulišáci neztratí. 🙂

Kde se občerstvit

Co se týká občerstvení, vyzkoušeli jsme zdejší restauraci Vtipná Kaše s vyhlášenou specialitou Čápy s mákem a byla to dobrota! Pro děti tu mají připravenou „Ftipnou“ kaši s kakaem. Restaurace je samoobslužná aneb šoupej tác. Na tác dostanete papír s hrami pro děti a k dispozici jsou hrnky s pastelkami. V zámku je ale i restaurace s obsluhou.

Doprava

Před zámkem je placené parkoviště (50 Kč na den). Autobusy sem jezdí z Mladé Boleslavi a Nymburka. Vstupné se platí i do parku, zvlášť se platí prohlídky zámku. Dá se tu i ubytovat či si užít wellness.

Letní fotky:

Podzimní fotky:

logo

Rozhledna Romanka u obce Hrubý Jeseník

Tato zajímavá trojúhelníková rozhledna stojí nedaleko, asi čtvrt hodiny jízdy autem, proto se úplně nabízí výlet na Loučeň spojit s návštěvou této poměrně nové vyhlídkové věže. Protože se nachází v polabské nížině, s nadmořskou výškou 205 metrů nad mořem je jednou z nejníže položených rozhleden v ČR. A to byl 4 metry vysoký kopec, na kterém je postavena, navezen uměle. Ale nenechte se mýlit! Při dobré viditelnosti jsou vidět celé severní hory.

Více fotek najdete v tomto mém minireportu o rozhledně Romance.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.