Tohle je skvělý tip, pokud chcete s dětmi strávit pěkný půlden. Přímo pod rozhlednou Maják Járy Cimrmana se nachází muzeum tohoto českého velikána a také občerstvení.

Poblíž je restaurace, pension a pivovar U Čápa, kde výborně vaří a kde mají i pěkné venkovní dětské hřiště se skluzavkou, houpačkami a trampolínou. Restaurace bude mít brzy i novou terasu, stále se tu buduje. Uvnitř mají k dispozici dětské jídelní židle a místnost pro přebalení dětí včetně nízké toalety a nízkého umyvadla.

U tohoto areálu je parádní lesopark plný stromů a různých prolézaček a podobných dětských her vyrobených z přírodním materiálů. Lesoparkem vede Pohádková cesta dlouhá asi 1 km. Potkat se tu dají i ovečky. Bohužel se náš syn (jemně řečeno) necítil dobře, takže návštěva lesoparku zůstává mezi plány do budoucna. Určitě jsme tu nebyli naposledy.

Co se týká dopravy, pro auta je tu velké parkoviště. Do Příchovic jezdí i autobus z Tanvaldu.

Něco málo k rozhledně:

  • autorem je Huť Architektury Martin Rajniš (začínám mít pocit, že jejich tvorbu už mám navštívenou kompletně)
  • nadmořská výška u paty 785 m n.m.
  • výška vyhlídkové plošiny 18 metrů
  • celková výška 25,6 metrů
  • počet schodů 105
  • otevřena v červenci 2013
  • vstup je zpoplatněný a přístupná je během otevírací doby, do rozhledny se dostanete přes muzeum
  • výhled je krásný

Tip:

Procházka od nejmladší rozhledny Jizerských hor k té nejstarší rozhledně Jizerských hor:

Dá se odtud dojít k jiné rozhledně a to ke Štěpánce. Z té je výhled ještě lepší. Aby ne, když stojí o dost výš. Cesta je dlouhá necelé dva kilometry, vede do mírného kopce (převýšení dohromady asi 150 metrů) po málo frekventované silnici a dá se jít i s kočárkem, jen poslední úsek na Štěpánce je pro kočárek těžký. Ke Štěpánce se dá ale i přiblížit autem. Tuto rozhlednu mám sice zafixovanou jako rozhlednu Jizerských hor, ale rozhledna stojí na území Krkonoš. Více detailů k výletu na Štěpánku najdete tady.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu