Tohle je skvělý tip, pokud chcete s dětmi strávit pěkný půlden. Přímo pod rozhlednou Maják Járy Cimrmana se nachází muzeum tohoto českého velikána a také občerstvení.

Poblíž je restaurace, pension a pivovar U Čápa, kde výborně vaří a kde mají i pěkné venkovní dětské hřiště se skluzavkou, houpačkami a trampolínou. Restaurace bude mít brzy i novou terasu, stále se tu buduje. Uvnitř mají k dispozici dětské jídelní židle a místnost pro přebalení dětí včetně nízké toalety a nízkého umyvadla.

U tohoto areálu je parádní lesopark plný stromů a různých prolézaček a podobných dětských her vyrobených z přírodním materiálů. Lesoparkem vede Pohádková cesta dlouhá asi 1 km. Potkat se tu dají i ovečky. Bohužel se náš syn (jemně řečeno) necítil dobře, takže návštěva lesoparku zůstává mezi plány do budoucna. Určitě jsme tu nebyli naposledy. Fotky mám aspoň od dědy:

Co se týká dopravy, pro auta je tu velké parkoviště. Do Příchovic jezdí i autobus z Tanvaldu.

Něco málo k rozhledně:

  • autorem je Huť Architektury Martin Rajniš (začínám mít pocit, že jejich tvorbu už mám navštívenou kompletně)
  • nadmořská výška u paty 785 m n.m.
  • výška vyhlídkové plošiny 18 metrů
  • celková výška 25,6 metrů
  • počet schodů 105
  • otevřena v červenci 2013
  • vstup je zpoplatněný a přístupná je během otevírací doby, do rozhledny se dostanete přes muzeum
  • výhled je krásný

Tip:

Procházka od nejmladší rozhledny Jizerských hor k té nejstarší rozhledně Jizerských hor:

Dá se odtud dojít k jiné rozhledně a to ke Štěpánce. Z té je výhled ještě lepší. Aby ne, když stojí o dost výš. Cesta je dlouhá necelé dva kilometry, vede do mírného kopce (převýšení dohromady asi 150 metrů) po málo frekventované silnici a dá se jít i s kočárkem, jen poslední úsek na Štěpánce je pro kočárek těžký. Ke Štěpánce se dá ale i přiblížit autem. Tuto rozhlednu mám sice zafixovanou jako rozhlednu Jizerských hor, ale rozhledna stojí na území Krkonoš. Více detailů k výletu na Štěpánku najdete tady.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.