Poblíž Aktivního lesoparku v Řepích byla postavena vyhlídková věž s tobogánem. Náš čtyřletý syn tu tu byl opravdu nadšený, zajímavý je totiž kromě tobogánu i výlez na vyhlídku, což je taková větší prolézačka, kterou podle mě zvládnou děti cca od 3 let.

Po prolézačce nahoru, tobogánem dolů…

Aktivní park v Řepích jsme nikdy nenavštívili, ale chystáme se sem, je prý plný dětských her a není tu žádná brutální návštěvnost.

Pár fotek i z vnitřní části věže si můžete prohlédnout v následující galerii:

Parkování a občerstvení

V této horní části parku je i několik dalších herních prvků jak pro děti (prolézačky, sluchové hry), tak pro psy. Parkovala jsem v ulici u Boroviček, je tu několik parkovacích míst zdarma a dopoledne jsme tu stáli jediní. Hned u parkoviště je kulturní dům, kde je restaurace a velké dětské a oplocené hřiště, které vypadá úplně skvěle. Dojet se sem dá i hromadnou dopravou. Návštěva tohoto koutu Prahy je zábavou na celý den.

logo

Obora Hvězda

Do této části Prahy jsme se vydali jeden teplý den, kdy bylo dusno a hrozily bouřky. Po hodině na vyhlídce jsme proto přejeli do obory, kde jsou vzrostlé stromy, které poskytují stín, ale i ochranu před případným deštěm.

hvezda

Parkování a doprava

Zaparkovala jsem v ulici U Vypichu, kde je parkování asi za 10 Kč na hodinu a dá se zaplatit jak v automatu, tak i pomocí aplikace s telefonu. Aplikace má výhodu, že vám připomíná upozorněním, že se blíží konec zaplaceného parkování a je možno jej na dálku prodloužit. Já jsem kvůli komplikovanému počasí nevěděla, jak dlouho tu budeme, zaplatila jsem proto 10 Kč a v lese pak dvakrát prodlužovala, je to pár kliknutí. Vypich je výborně dostupný i hromadnou dopravou, jak tramvajemi, tak třeba i metrem A.

Občerstvení

Pokud se potřebujete najíst, ještě před vstupem do lesoparku je restaurace U Holečků, kde mají i zahrádku ve stínu slunečníků.

Výlet do obory Hvězda s dětmi

A hurá do lesa. Kousek za bočním vstupem je úplně nové dětské hřiště. My jsme ho nevyzkoušeli, protože zrovna pršelo, ale u hřiště je přístřešek.

hvezda

Největší zábava bylo ale pozorování datla, který byl zabraný do práce blízko nás na spodní části stromu a byl docela urostlý. Pěkné je to i v zadní části u rybníka (viz fotogalerie) a v minulosti jsem v oboře našla i pár kešek.

Co se týká výletu, čtyřletý syn jel na odrážedle a malou dceru jsem vezla v kočárku. Dá se tu naplánovat trasa dlouhá 2,5 km až 4,5 km, ta druhá v případě, že půjdete po jednotlivých bodech naučné stezky, která je očíslovaná a vede i do kopce a z kopce. Kratší varianta vypadá následovně: https://mapy.cz/s/3xjbB a vede po rovině.

Přímo před budovou hvězdy je v lese další dětské hřiště. Jsou na něm prvky pro všechny věkové kategorie. A hned u něj je i hřiště dopravní! Opravdu se tu dá bez problémů strávit celý den a děti budou nadšené.

Galerie

Srpen 2019

pano

Květen 2020

Říjen 2013

Při naší podzimní návštěvě jsme tu našli pár kešek a prošli se až k památníku Bitvy na Bílé Hoře.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.