V lužních lesích u Obříství je na přelomu února a března vždy nádherně nasněženo, kvetou tu totiž chráněné sněženky a jsou jich tisíce. Lesy poblíž soutoku Labe s Vltavou patří do přírodní rezervace Úpor a rozkládají se na obou březích Labe.

Kudy kam na sněženky k Obříství

Procházka je to po rovině, pro kočárek se hodí asfaltka podél Labe. Pokud se chcete procházet mezi sněženkami, nechte kočárek doma. Je potřeba si dávat pozor, abyste na květiny nešlapaly, v některých místech to není nic jednoduchého při tom množství. A ještě něco – sněženky jsou jedovaté a to i na kůži.

Pokud byste chtěli výlet, kde jsou také lány sněženek a lze jít celou cestu s kočárkem, mrkněte na tenhle výlet.

Doprava

V Obříství se dá parkovat hned u vody, na začátku asfaltky. Z Prahy sem dojedete přibližně za půl hodiny.

Do Obříství také jezdí autobusy z Prahy nebo Kralup, cesta trvá asi 50 minut. Okolo zámku, který je veřejnosti nepřístupný, se dostanete k vodě.

Pak se vydejte směrem ke starému jezu, uvidíte ho od auta a pak pokračujte dále k elektrárně, což je asi 700 metrů dlouhá cesta. Les u elektrárny je plný sněženek. V něm nemůžete zabloudit, je totiž ze všech stran obklopený vodou. Kromě sněženek se tu velké množství šnečích ulit, které se líbí většině dětí. V tuto dobu kvetou i další rostliny. Děti bude bavit i házení kamínků do řeky, to u nás funguje vždycky na 100%. Procházka je to přibližně na hodinu.

Pokud byste rádi větší výlet s kočárkem nebo na kole, dá se odtud dojít nebo dojet až k soutoku Labe a Vltavy. Cesta tam i zpět je dlouhá asi 13 kilometrů a trvá normální chůzí asi 3,5 hodiny, na kole asi hodinu. Dá se jet/jít tam i zpět podél Labe nebo je tu více cest i lesem, pozor, cesty lesem na mapy.cz občas neodpovídají realitě.

Občerstvení

Otevřeno každý den by měla mít Cukrárna u Sikorek, kterou vyzkoušenou nemám, ale budu moc ráda, když mi dáte vědět dojmy. Adresa je Svatopluka Čecha 18, Obříství.

Ještě malou poznámku… Jestli budete chtít sněženky fotit, vezměte si nějaké horší nebo voděodolné oblečení. Nejlepší totiž je si k záběru lehnout a zem bývá v tu dobu dost podmáčená. Přeju pěkné fotoúlovky!

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu