Na podzim 2018 byl poblíž Černého Mostu v Praze otevřen multifunkční rekreační park U Čeňku, kde je možno se projít, pohrát si na dětském hřišti, zacvičit si, zajezdit na bruslích a rozhlédnout se z vyhlídky. Vyzkoušeli jsme dětské hřiště a je fakt moc pěkné, velké a nic tu nechybí. Až vzrostou stromy v parku, bude to tu ještě mnohem hezčí.

Doprava

  • autem zaparkovat v ulici Arnošta Valenty
  • od metra Černým Most je to pěšky asi 1,5 kilometru
  • nejbližší autobusovou zastávkou je Doležalova

Co tu najdete

Na hřišti najdete úplně vše – houpačky, klouzačky, trampolínu, dětskou lanovku, pískoviště a další. Jako máma ročního zdrhacího dítěte hodně oceňuju, že herní prvky určené pro nejmenší jsou ohraničené plotem. Na pískovišti najdete i bábovičky. Na hřišti nejsou stromy, tak to tu asi v létě pěkně opaluje, je tu ale i několik staveb se stříškou.

WC: několik mobilních toalet.

logo

Výlety okolo

Chcete-li spojit návštěvu s procházkou, můžete se projít k rybníku Čeněk nebo až k rybníku Pískovna alias Vidlák, o kterém píšu tady.

A nebo je tohle hřiště skvělým startovacím místem pro výlet na rozhlednu Doubravku.

Pozor, v listopadu 2019 byla rozhledna Doubravka poškozena požárem. Než se sem vydáte, raději si zjistěte, zda je možné k rozhledně nebo na rozhlednu jít.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.