Tahle asi 2,5 kilometru dlouhá procházka směrem k Čeňku patří lidmi k těm méně navštěvovaným, což mám ráda. Je to tu zajímavé v jakémkoliv ročním období. Jezero Pískovna je taky nazývané Vidlák.

Doprava a hřiště poblíž zastávky

Začíná se v Hostavicích, kam se dá dojet autobusem MHD (stanice Hostavice) nebo autem (parkovat třeba v ulici Vidlák). Hned na začátku si mohou děti pohrát na pěkném hřišti, které je vhodné i pro ty menší.

Hřiště v Hostavicích

Procházka z Hostavic k Čeňku

Pak se dojde k zatopené pískovně, okolo které vede naučná stezka. Děti tu může zabavit velké množství ptáků nebo třeba vyhlídka, starší bude zajímat Geologická zahrada nebo zatopené stromy. Líbí se mi i cesta skrz alej a podél vody přes mostek. Zaujme i malinkatá rozhledna.

Nejmenší pražská rozhledna

Z této ministavby je pěkný výhled na jezero Pískovna.

Na hřiště k Čeňku

Odtud se pak vydejte do parku U Čeňku, ve kterém najdete nově vybudované a opravdu pěkné venkovní dětské hřiště. O tomto hřišti mám samostatný článek tady.

Pokud jste do Hostavic dojeli autem a parkujete tu, vězte, že zpátky jede autobus 224. Ten jezdí obvykle 2x za hodinu a jede 16 minut. Paráda!

Výlet lze naplánovat i obráceně.

Trasa je vhodná pro kočárek i odrážedlo.

Výlety v okolí

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.