Tento poměrně nový zoopark najdete severně od Kladna u obce Třebichovice v lesíku na úpatí Vinařické hory. Najdete tu mnoho druhů zvířat, jak evropských, tak i exotičtějších.

Důležité je říci, že se zoopark stále vyvíjí a vylepšuje a ne všechny skutečnosti mohou aktuálně platit, proto si je před návštěvou raději ověřte, odkazy na informace najdete níže. Týká se to třeba možnosti krmení zvířátek. Přála bych si, aby se všichni návštěvníci chovali k zvířatům slušně a tak zůstal zoopark kontaktním.

logo

Doprava

Z centra Prahy k němu autem dojedete asi za 40 minut autem. Parkovat doporučujeme u COOP, který je o víkendu zavřený. V budoucnu tu možná přibude samostatné parkoviště, držme palce.

Do Třebichovic jezdí i autobus třeba z pražského Veleslavína, trvá mu to asi 1,5 hodiny.

Z Třebichovic se jde pěšinou okolo fotbalového hřiště, kde je i malé hřiště, dále okolo druhého dětského hřiště a dále po příjezdové cestě k zooparku, celkem asi 1 kilometr. Cesta je značená směrovkami na zoopark a je vhodná i pro kočárky či dětská kola, pro odrážedla (typu motorka) je tu povrch dle mého moc hrubý. Taktéž v zooparku se dá pohybovat s kočárkem, ale vězte, že se chodí po trávě a zoopark je umístěný v mírném svahu, kolo si tu lze někde odložit.

logo

Zoopark

Zooparčík má webové stránky oburkapodhaj.cz, ale aktuální informace najdete i na Facebooku Obůrka Podháj. Vyplatí se jej sledovat, například my jsme jednoho rána viděli na FB akci „last minute“, že díky hezkému počasí v ten den zoopark otevře již dopoledne a rádi jsme toho využili. Měli jsme tak zvířátka v nádherný den víc než hodinu téměř sami pro sebe.

logo

Zvířátka

Při naší návštěvě v létě 2022 byla možnost některá ze zvířat krmit, což většina dětí miluje. Nakrmili jsme tak ovečky, kozy, ale i pštrosy. V areálu je automat na krmení na 10 Kč mince. Pohladili jsme si i králíky a morčata. Z dalších druhů zde můžete vidět další různé druhy ptáků (holubi, draví ptáci), ale i nosály, dikobrazy nebo třeba mývaly. Je zde možnost jednotlivá zvířata adoptovat, tedy finančně podpořit jejich chov.

Zoopark na mě působil velice dobře, zdá se, že se zvířatům daří výborně. Byl to příjemně strávený čas a doufám, že se tomuto poměrně novému zooparku bude v budoucnu dařit dobře a bude nadále těšit nejen nejmenší návštěvníky.

Celkem jsme procházkou a návštěvou zooparku strávili 2 hodiny.

logo

Další fotky

logo

Výlety v okolí

Pokud byste rádi spojili vyjížďku ještě s návštěvou dalšího místa, zde je pár našich tipů:

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.