Na Kokořínsku najdete nespočet zajímavých skalních útvarů, jedním z nich jsou skalní sloupy s čepičkami – Pokličky. Navštívit je můžete samostatně (schody vyběhnou děti samy tak od tří let) a nebo se vydejte na delší túru, na které potkáte těch útvarů víc, ale to se hodí spíš pro rodiče, kteří své děti nosí a nebo pro starší, školní děti.

Doprava

Pod Pokličkami je parkoviště, které stojí 10 Kč na den, parkovné se platí v automatu mincemi, automat nevrací. Taky tu staví autobus, který sem jezdí z Kokořína, Mělníka a Mšena.

Trasa na Pokličky

Od silnice na vyhlídku u Pokliček je to pár set metrů a trasa vede téměř celá po schodech. Dole i nahoře jsou naučné panely, na kterých si můžete o Pokličkách přečíst třeba jak takové útvary vznikly. Na vyhlídce jsou dvě lavičky.

Nehodí se to pro kočárky ani kola a nenajdete tu žádné občerstvení.

Co bavilo naše děti

Bavilo je počítat schody, prolézat jednu skalní škvíru, kterou potkáte v půlce a taky jsme asi půl hodiny pozorovali ťukajícího datla.

Více informací o Pokličkách najdete třeba na Wikipedii.

Výlet je to krátký, asi na půl hodiny. Ráda to spojuji s jiným výletem na Kokořínsku, inspiraci najdete třeba v této sekci na našem webu.

Zajímavost

Nedaleko jsou i Jestřebické pokličky. Zjistila jsem nedávno, že k nim nově vede zeleně značená cesta. Kdysi se sem škrabalo rukama nohama těžkým terénem, takže novou trasu budeme muset prozkoumat. Nejsou tak známé, ale pěkné jsou také.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.