Na prvomájovou procházku mě napadlo spojit několik našich NEJ a vyrazili jsme na Vyšehrad. Trasu, kterou jsme šli pěšky, jsem vyznačila tady.

Tohle byl dopravní výlet

1. Našeho malého dopravního nadšence potěšilo, že jsme na Vyšehrad dojeli metrem a zpátky jsme jeli tramvají, PŘÍVOZEM a autobusem. K tomu přívozu mám jedno doporučení od kapitána – nechoďte na molo dřív než z přívozu vystoupí lidé, kteří právě přijeli. Přívoz bere i kočárky a platí tu klasická lítačka, děti do 6 let zdarma a dospělý člověk v doprovodu dítěte do 3 let s maximálně 1 rok starým dokladem to má taky zadarmo. Na lodi je zábradlí ještě doplněno sítí, takže malé dítě nemůže propadnout do vody.

Občerstvení

2. S mužem jsme si zavzpomínali na různá místa, která nás spojují a jsou z Vyšehradu vidět. Ale hlavně jsme se po čase vrátili na velkou zahrádku u rotundy, kde se dá najíst, je tu gril a výčep. A ty výhledy! Mají tu i nějaké skromné herní prvky pro děti. Ale ono nevadí, že tu pro děti téměř nic není, protože kousek odtud je zlatý hřeb:

Úžasné hřiště

3. Parádní dětské hřiště „Ze Starých pověstí českých“! Ještě před týdnem to tu muselo být ještě krásnější, protože tu kvetly sakury, takže to je můj tip napřesrok. Hřiště je dřevěné a jsou tu houpačky, lanovky, věže, domečky, tunel a další prolézačky, dále i pítko a pískoviště, lavičky a krásné dřevěné sochy postav ze Starý pověstí českých. Děkuji tomu, kdo nám hřiště doporučil, fakt se nám moc líbilo! Hřiště si prý navrhly samy děti a je to poznat.

Co dodat. Rozkvetlých stromů je tu dost, dětem jsme ukázali rodnou podolskou porodnici, syn celý výlet zvládl na odrážedle a ani mu nevadily dlažební kostky. A pro kočárek je to úplně v pohodě, vše bylo bez schodů, ty se daly vždy nějak obejít. Celkový čas včetně jízdy MHD byl 3,5 hodiny.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.