Nepůjde překvapivě ani o nákladné nákupy v OC Nový Smíchov, ani o popíjení Staropramenu na Smíchovské náplavce. Tour de Smíchov totiž naplánoval náš čtyřletý syn. Během 3 hodin jsme se projeli minilanovkou a navštívili svět vláčků a zookoutek. Celá akce se dá zvládnout s kočárkem.

Doprava

Na Anděl se dostanete autem (3 hodiny parkování jsou ve výše zmíněném obchoďáku zdarma), metrem, autobusem (autobusové nádraží Na Knížecí je to kousek), vlakem (ze Smíchovského nádraží je to sem 3 stanice tramvají nebo jednu stanici metra) a přívozem z Výtoně (u přívozu je pěkné dětské hřiště).

Lanovka Hotelu NH Praha

Ano, byla v rekonstrukci, ale od září 2018 už zase jezdí! Je bezplatná a bez obsluhy, prostě se jen na recepci dáte podél pultu doleva a na konci chodby to hned je (recepční vám případně ochotně poradí). Lanovka se přivolá jako výtah a dovnitř se prý vejde 12 osob. Cesta nahoru trvá 90 vteřin a během těch si můžete krátce užít i výhled na Prahu. Cesta z ulice až do výtahu je bez bariér.

Nahoře je možno navštívit hotelovou restauraci nebo projít ven do parku Mrázovka, ve kterém jsou hned 3 dětská hřiště a dá se tudy sejít zpět dolů krásně upravenou zahradou (i taky předpokládám bezbariérovost). A nebo si můžete pro velký úspěch stejně jako my dát lanovku zase dolů. 😉

Království železnic

Nějak jsem si to představovala menší, přátelé. Je to dvoupatrové muzeum jak nejrůznějších modelů krajin s vláčky, tak i několika simulátorů – vlaků a autobusu včetně ubíhající krajiny.

Praktická rada: doporučila bych vám připravit si s sebou desetikorunu, na kterou fungují zámky v šatně. Je fajn si zavazadla ve skříňce nechat a mít volné ruce. A líbil se mi dětský záchod, mám vždycky radost, když se při budování atrakce pro děti myslí i na takovéto detaily.

Vstupné je sice trochu vyšší, ale ony se tu dají pěkně strávit klidně 4 hodiny. Mezi patry je možno se přepravovat i výtahem, což ocení hlavně rodiče s kočárkem.

Stanice přírodovědců

To je další bezbariérová a bezplatná zábava na Smíchově. Dostanete se sem pěšky buď přes lávku, kterou najdete v prvním patře OC Smíchov za toaletami a za lávkou se v parku Sácre Coeur držte pořád vpravo. A nebo jděte k Poliklinice Kartouzská a za ní zahněte doleva na chodník, nad vstup je hned nad schody, které je možno s kočárkem objet.

Člověk si tu vůbec nepřipadá jako uprostřed rušného velkoměsta, je tu takový příjemný klid. Stanice se zabývá především vzděláváním, mají tu v nabídce různé kroužky pro všechny věkové kategorie. Veřejnost nesmí zvířata krmit, připadá mi, že ta jsou na to i zvyklá, kozy si přišly vyloženě pro podrbání.

Dále tu najdete mnoho papoušků, klokany, psouny, prase, poníky, kosmany… V akváriích plavou různé druhy ryb a v teráriích uvidíte třeba varany, hady, želvy a leguány a další. Vstup do skleníků je zpoplatněn (20 Kč dítě nad 1 metr a 40 Kč dospělí, platí se u obsluhy, když ji odchytnete). V areálu nechybí ani dětské hřiště, naučná stezka a malá botanická zahrada.

Otevírací časy najdete na webovkách a k tomu vězte, že občerstvení bude mít otevřeno až od půl září 2019, tak si přes léto vemte svačinu svou.

Cestou zpátky je fajn zastavit se ještě v parku Sácre Coeur, kde se dá posedět na trávě, rozhlédnout se do kraje z vyhlídky a nebo nechat děti pohrát na hřišti.

Na všech třech těchto místech je možné strávit i víc hodin a dají se naplánovat jako samostatný výlet. Já jsem děti lehce popoháněla, neprohlédli jsme si úplně všecko, ale užili jsme si to, hlavně čtyřletý syn. Vše bavilo i skoro 1,5 roku starou dceru. Na tento výlet jsme se vydali jedno červnové úterní dopoledne a všude jsme byli sami nebo téměř sami.

Občerstvení je na Smíchově dosti

Co se týká občerstvení, je toho na Smíchově víc, vlastně hodně hodně moc, tady je snad víc hospod než na druhém břehu. My jsme vyzkoušeli Pizzerii Corleone, kde mají v podzemí dětský koutek a nabízí polední menu. Jen WC bylo dost stísněné, jít se vyčůrat se dvěma malými dětmi byl adrenalinový zážitek. 😉 Upozorňuji, že tohle místo jediné z dnešní Tour de Smíchov není bezbariérové, kočárek je potřeba snést do suterénu po schodech dolů.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu