Nepůjde překvapivě ani o nákladné nákupy v OC Nový Smíchov, ani o popíjení Staropramenu na Smíchovské náplavce. Tour de Smíchov totiž naplánoval náš čtyřletý syn. Během 3 hodin jsme se projeli minilanovkou a navštívili svět vláčků a zookoutek. Celá akce se dá zvládnout s kočárkem.

Doprava

Na Anděl se dostanete autem (3 hodiny parkování jsou ve výše zmíněném obchoďáku zdarma), metrem, autobusem (autobusové nádraží Na Knížecí je to kousek), vlakem (ze Smíchovského nádraží je to sem 3 stanice tramvají nebo jednu stanici metra) a přívozem z Výtoně (u přívozu je pěkné dětské hřiště).

logo

Lanovka Hotelu NH Praha

Upozornění:

Kvůli velkému zájmu o lanovku ji hotel zpřístupnil od září 2019 pro návštěvníky, kteří v hotelu nebydlí, jen v určitých časech, zjistěte si tedy raději předem, kdy je lanovka přístupná.

Na jaře 2020:

  • přístup pouze ze spodní stanice
  • 10:30 – 11:30, 15:00 – 18:00 a 22:00 – 24:00

Zdroj: https://www.praha5.cz/omezeni-provozu-%C2%ADsikmeho-vytahu-na-vrch-mrazovka-z-hotelu-nh-v-mozartove-ulici/

Ano, byla v rekonstrukci, ale od září 2018 už zase jezdí! Je bezplatná a bez obsluhy, prostě se jen na recepci dáte podél pultu doleva a na konci chodby to hned je (recepční vám případně ochotně poradí). Lanovka se přivolá jako výtah a dovnitř se prý vejde 12 osob. Cesta nahoru trvá 90 vteřin a během těch si můžete krátce užít i výhled na Prahu. Cesta z ulice až do výtahu je bez bariér.

Vzhledem k novým omezením doporučuji pak lanovkou sjet zase dolů a na Mrázovku vyběhnout pěšky, vyjít se nahoru dá dvěma cestami, které jsou vhodné i pro kočárek, takže se dá z procházky utvořit okruh. Jsou tu hned 3 dětská hřiště. Na vrchu kopce jsou u sportovišť i dětské hřiště a stánek s občerstvením (pivo-limo-zmrzlina).

logo

Království železnic

Nějak jsem si to představovala menší, přátelé. Je to dvoupatrové muzeum jak nejrůznějších modelů krajin s vláčky, tak i několika simulátorů – vlaků a autobusu včetně ubíhající krajiny.

Praktická rada: doporučila bych vám připravit si s sebou desetikorunu, na kterou fungují zámky v šatně. Je fajn si zavazadla ve skříňce nechat a mít volné ruce. A líbil se mi dětský záchod, mám vždycky radost, když se při budování atrakce pro děti myslí i na takovéto detaily.

Vstupné je sice trochu vyšší, ale ony se tu dají pěkně strávit klidně 4 hodiny. Mezi patry je možno se přepravovat i výtahem, což ocení hlavně rodiče s kočárkem.

logo

Stanice přírodovědců

To je další bezbariérová a bezplatná zábava na Smíchově. Dostanete se sem pěšky buď přes lávku, kterou najdete v prvním patře OC Smíchov za toaletami a za lávkou se v parku Sácre Coeur držte pořád vpravo. A nebo jděte k Poliklinice Kartouzská a za ní zahněte doleva na chodník, nad vstup je hned nad schody, které je možno s kočárkem objet.

Člověk si tu vůbec nepřipadá jako uprostřed rušného velkoměsta, je tu takový příjemný klid. Stanice se zabývá především vzděláváním, mají tu v nabídce různé kroužky pro všechny věkové kategorie. Veřejnost nesmí zvířata krmit, připadá mi, že ta jsou na to i zvyklá, kozy si přišly vyloženě pro podrbání.

Dále tu najdete mnoho papoušků, klokany, psouny, prase, poníky, kosmany… V akváriích plavou různé druhy ryb a v teráriích uvidíte třeba varany, hady, želvy a leguány a další. Vstup do skleníků je zpoplatněn (20 Kč dítě nad 1 metr a 40 Kč dospělí, platí se u obsluhy, když ji odchytnete). V areálu nechybí ani dětské hřiště, naučná stezka a malá botanická zahrada.

Otevírací časy najdete na webovkách, kde píšou i info, zda je v areálu otevřené občerstvení.

Cestou zpátky je fajn zastavit se ještě v parku Sácre Coeur, kde se dá posedět na trávě, rozhlédnout se do kraje z vyhlídky a nebo nechat děti pohrát na hřištích.

Na všech třech těchto místech je možné strávit i víc hodin a dají se naplánovat jako samostatný výlet. Já jsem děti lehce popoháněla, neprohlédli jsme si úplně všecko, ale užili jsme si to, hlavně čtyřletý syn. Vše bavilo i skoro 1,5 roku starou dceru. Na tento výlet jsme se vydali jedno červnové úterní dopoledne a všude jsme byli sami nebo téměř sami.

Repete jsme udělali na Prvního máje 2020, naměřili jsme 4 km a obě děti (2 a 5 let) si to užily, i když byla zoo a lanovko-výtah zavřené.

logo

Občerstvení je na Smíchově dosti

Co se týká občerstvení, je toho na Smíchově víc, vlastně hodně hodně moc, tady je snad víc hospod než na druhém břehu. My jsme vyzkoušeli Pizzerii Corleone, kde mají v podzemí dětský koutek a nabízí polední menu. Jen WC bylo dost stísněné, jít se vyčůrat se dvěma malými dětmi byl adrenalinový zážitek. 😉 Upozorňuji, že tohle místo jediné z dnešní Tour de Smíchov není bezbariérové, kočárek je potřeba snést do suterénu po schodech dolů.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.