Nad řekou Jizerou se tyčí tajemné zbytky zámku Zvířetice, které je možno prolézt a podle indicií objevit poklad! Tuto hru si lze zahrát od jara do podzimu, obvykle od konce března do konce října.

zviretice

Na zříceninu se platí jednotné vstupné 45 Kč, pokud chcete hrát hru, je to 65 Kč. Dále jsou v nabídce i prohlídky s průvodcem.

Já jsem na hrad vyrazila se čtyřletým synem a 1,5 letou dcerou, kterou jsem měla možnost nést v nosítku. Rozhodli jsme se hru si zahrát a myslím, že je vhodná pro děti od 3-4 let, ale není úplně nejlehčí a počítejte s tím, že hra trvá cca jednu hodinu. Napovím jen to, že nalezené indicie je dobré obkreslit co nejpřesněji. Jeden úsek na trase hry je hůře schůdný s kočárkem, ale naše spolunávštěvnice to s ním zvládla.

logo

Doprava

Návštěvníci mají dvě možnosti, kde zaparkovat auto:

1. zaparkovat u infocentra v údolí a vyběhnout to kousek po cestičce, tahle cesta je vhodná i pro kočárky, když jdete po modré turistické značce – výhoda je, že se parkuje ve stínu.

2. přijet směrem z obce Zvířetice až na parkoviště k zřícenině – výhoda je ta, že je to ke zřícenině blízko

Dá se sem přijet i vlakem, stanice Bakov nad Jizerou. Tohle patří mezi tzv. dopravní výlety, vlak jsme během výletu párkrát zahlédli.

logo

Je možno i vyběhnout na věž a pokochat se výhledy, jen pozor, není tu moc husté zábradlí, tak to chce zvýšenou opatrnost. Měli jsme při naší návštěvě horší viditelnost a zahlédla jsem jen Trosky, prý odtud ale bývá výhled moc pěkný, hlavně na Český Ráj, ale i na Bezděz.

Přímo u zříceniny je i hotel, který ale neprovozuje restauraci pro každodenní návštěvníky. To píšu proto, kdyby někdo počítal s tím, že se nají tam. Pořádají se tu pouze předem objednané akce.

V infocentru je možno i posedět, občerstvit se (nápoje prodávají, jídlo ne, to jsme měli vlastní), prohlédnout si expozici a nechat děti pohrát si na zahradě, na které jsou různé herní prvky pro děti.

Naproti infocentra je soukromá miniželeznice. Projížďky jsou možné po předchozí domluvě s majitelem nebo během různých akcí.

Po pěšince se dá dojít až k Jizeře, je tu most.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.