Výšlap na Kvádrberk, to je skvělý výlet s dětmi! Po cestě je hřiště, naučná stezka, schody po skalách a nahoře výhled. Cesta jde naplánovat jako okruh. Autobusem doporučuju dojet na zastávku Děčín Nemocnice, kdybych sem jela autem, zaparkuju spíš v ulici Nad Střelnicí. Kvádrberku se také říká Stoliční hora.

Kvádrberk
Císařský výhled

Místní lesopark vznikl na přelomu 19. a 20. století. Byl osázen stromy a květinami a právě především o rostlinách je zdejší naučná stezka.

Výlet je dlouhý asi 2,5 kilometru trochu s převýšením. Na vršku je vyhlídka s názvem Císařský výhled. Pokud se chcete projít ještě na zadní vyhlídky, na Sněžnickou vyhlídku a Labskou stráž je to dohromady asi 4 kilometry, vyznačila jsem tady.

Trasa se nehodí pro kočárky, teda od nemocnice by to zvládnout šlo, ale je to velká fuška. Výlet je krásný v jakémkoliv počasí, jen při mlze nebude výhled a při náledí je lepší vynechat chůzi po schodech a jít sem z východu a taky stejnou cestou tam a zpět.

Kvádrberk
Cesta nahoru na podzim

Tipy na malou zacházku pod Kvádrberk

  1. vyhlídka Bohemia a zřícenina kostela
  2. dětské dřevěné hřiště „Labská“ u Střelnice

Další vyhlídky nad Děčínem

Rozhlédnout se na Děčín a hlavně do okolní krajiny můžete také z těchto míst:

Za fotky děkuji dědovi, povedly se!

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.