Autor: Kačaba a Zuzka
Užít si wellness pobyt, dát si relax a zregenerovat můžete v lázních klidně i s miminkem. V chladnějších měsících se to prohřátí organismu vyloženě nabízí. My jsme s naší holčičí partou vyzkoušely Lázně Mšené, které leží kousek od Prahy v okrese Litoměřice, cesta sem z velkoměsta trvá autem asi 45 minut.
Lázeňský pobyt či wellness s miminkem
Co když máte mimino a kvůli kojení ho nemůžete opouštět? To není problém. Stačí si s sebou vzít maminku nebo kamarádku, která se o miminko postará v době procedur, které bývají dlouhé půl až 1,5 hodiny. Už při rezervaci je třeba informovat recepční lázní, že chcete přijet s miminkem. Není problém domluvit si pobyt i bez procedur pro případ, že váš doprovod, který se bude starat o dítě, o procedury nestojí, pak se platí pouze ubytování a strava, ale když se ceny porovnají, vyplatí se spíš balíček i s procedurami.
- Recepce naplánuje procedury tak, aby se vzájemně nekryly těm, kdo se budou o miminko starat.
- Dostanete pokoj, do kterého se vejde postýlka.
- Buď si můžete přivézt svou cestovní postýlku a nebo vám před příjezdem do pokoje připraví dřevěnou postýlku erární za poplatek 100 Kč za noc.
- V erární postýlce je připravené i povlečené ložní prádlo.
- Areál je pro procházky s kočárkem skvělý, cesty jsou rovné a je tu klid.
- Vstupy do budov a k pokojům jsou bezbariérové.
- Kočárek lze parkovat na chodbách (do budov je možno dostat se pouze klíčem) nebo na pokoji, pokud je v něm prostor.
- Dětský příkrm ochotně ohřeje obsluha kuchyně v pavilonu Dvorana, kde probíhá veškeré stravování a na některých budovách s ohřevem pomůžou pokojské (využito v budově Kyselka).
- Do jídelny je možné přijet s kočárkem, je prostorná.
Procedury
Všechny druhy služeb, masáží a procedur se dočtete na webových stránkách lázní. V nabídce jsou například víkendové balíčky, ke kterým je možno dokoupit různé další služby, třeba různé masáže, mani, pedi, barvení řas a podobně. Budovy nejsou spojené chodbami, chodí se venkem. Ještě něco – pokud chcete mít pokoj jen pro sebe, není to problém, jen je to trochu dražší.
Lázeňský park
K procházkách nejen s kočárkem láká lázeňský park. Najdete v něm třeba i Pramen Lásky:
Pramen lásky se nachází na hranici katastrálních území Mšené lázně a Charvatce u Martiněvsi. Je to vydatný pramen a pitný. Podle pověsti, kdo se napije, tak do roka najde lásku.
Přímo nad lázněmi je i torzo kaple sv. Jana Nepomuckého, odkud je pěkný výhled na lázeňský komplex, tam se jde ale po schodech, pro kočárek se to nehodí. Je tu i zajímavý most přes železniční trať, tam ale s dětmi opatrně, nemá totiž zábradlí.
Skupinová rekreace
My jsme sem přijely ve skupině asi 20 žen. Občas jsme se v různých kombinacích potkávaly na procedurách. Většinou mají stejně naplánované procedury ty dvojice či trojice, které spolu sdílí pokoj. Večer jsme chtěly trávit čas spolu všechny a to je možné v salónku u restaurace, kde se konzumuje jídlo a nápoje z restaurace a dá se tu třeba i společně koukat na nějaký pořad v TV.
Co vzít s sebou a co nechat doma
Pokud si zařídíte plnou penzi, není třeba si brát žádné jídlo s sebou, tak jsem to udělala já. Večer jsem konzumovala v restauraci, přes den je možné něco na zub koupit v krámku. Dá se tedy jet na lehko, vzít si do kufru jen pyžamo, plavky (jen pokud máte v plánu bazén), drogerii, boty k bazénu a do balneo, kde jsou lázně, zábaly a masáže, a to je vše. Na pokojích i v šatnách u procedur jsou fény, v pokoji má každý připravený jeden malý a jeden velký ručník.
Když sem přijedete s dětmi na jednodenní výlet
Výlet sem se hodí i pro rodiny s dětmi, které tu nejsou ubytované a přijedou sem jen na výlet. V parku se dá po cestách dobře pohybovat s kočárkem, ale i na odrážedlech. Od restaurace Letzel, kde se můžou najíst i neubytovaní, se dá pěkným parkem dojít k rybníku s kachnami a většímu dětskému hřišti.
Výlety v okolí
Občas je mezi procedurami několik hodin času, tak to lze využít k výletům.
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci
Týnec v létě
Největší menhir v České republice: Zkamenělý pastýř
Největším tuzemským menhirem je Zkamenělý pastýř u obce Klobuky vysoký asi 3,5 m. Na našem území nalezneme ještě několik podobně velkých menhirů, o jejich pravosti však panují pochyby. Vztyčovány byly pravděpodobně v období neolitu.
Zámek Libochovice a zřícenina hradu Házmburk
Poměrně blízko jsou i tyhle dvě pamětihodnosti, které baví i děti a o kterých si můžete přečíst článek tady.
Budyně nad Ohří
Za návštěvu stojí určitě i Budyně nad Ohří a kde stojí vodní hrad a mají tu třeba i alchymistickou dílnu. Webovky najdete taky. Dočetla jsem se, že návštěva se hodí především pro školní děti.
A ještě na závěr jedno moudro pro ty, kterým architektura těchto lázní není zrovna blízká, což je můj případ:
Za fotky a doplňující informace děkuji holkám naší party, zejména Zuzce, která sem přijela i s miminkem.
Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.