Park Malinová – Chrpová na Zahradním Městě

Ty názvy ulic na pražském Zahradním Městě mě baví. Na křižovatce ulic Malinové a Chrpové se nachází parčík, který byl v roce 2011 zrevitalizován a nás tu zaujal okruh, který se hodí zejména pro dětská kola, odrážedla a koloběžky a jsou na něm zábavné kopečky. Tyhle dopravní prostředky jsou totiž teď v oblibě u našich dětí (2 a 4,5 roku).

Doprava

V okolí se dá dobře parkovat auto, jezdí sem i autobus 195 (zastávka Hlohová).

Zábava po celý rok

My jsme park poprvé navštívili v teplém prosinci, kdy se tu prohánělo pár koloběžek a různá odrážedla, opodál hráli návštěvníci petanque a několik děti si hrálo na větší prolézačce a vedle na hřišti, které je oplocené, má písečný podklad a jsou na něm dvě skluzavky a pár houpadel.

Věřím, že i v létě je to tu zábava a těšíme se sem. Je tu totiž umělá říčka a děti si mělkém v korytě mohou hrát a osvěžit se v horkých dnech.

Bydlime „cobykamenem“, takze jsme tu „pecene varene“ a fakt super. Kousek odtud (200-300m?) je oplocene hristatko kde se vyradi vsichni od nejmensich az po ty starsi. Vcetne – nami vzdy vyhledavane – miminacke houpacky tu jsou atrakce jako lod s kormidlem a velkou skluzavkou, pocitadlo, dve soustavy se skluzavkou pro mensi deti, kolotoc, obri piskoviste i jedno mini, kridova tabule a dalsi… Je super tyhle dve „atrakce“ spojit.
Navic kdyz to člověk vezme z bouli okolo posty a tenisovych kurtu zleva, narazi na Restauraci V Malinove jejiz vesely majitel svymi vtipnymi cedulemi urcite vykouzli denne nejeden usmev 🙂 (ten muj teda zarucene vzdy)…a navic se tam da celkem slusne najist…

Dětské hřiště Malinová
Hvozdíková 1675/10, 106 00 Praha 10-Záběhlice
https://goo.gl/maps/Tfa9qdzH1YeF4cR88
Jana, čtenářka blogu

Za tento tip děkuji inspirativnímu webu Ověřeno rodiči.

Další tipy v okolí

  • procházka okolo Hamerského rybníka (hřiště, občerstvení a vodní ptáci)
  • kavárna Jasmínka (skvělá nejen když je venku hnusně)
  • procházka podél Botiče je možná i s kočárkem, dojít se dá klidně až k Hostivařské přehradě
  • Toulcův dvůr – statek s domácími zvířaty otevřený v jakémkoliv ročním období

Kousek odtud je cukrárna Ventruka. To bohužel nedoporučuji. Jestli chcete vědět detaily, napište mi třeba na e-mail, Instagram nebo přes Messenger Kačabích pohorek, povím vám víc.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář