Zookoutek Kamýk byl po rekonstrukci znovu otevřen. Můžete tu pozorovat dva druhy koz, kamerunské a walliserské, a jeden bažantí pár. Hned u koutku je lesní hřiště tvořené z dřevěných prvků, kromě toho se tu dá podniknout příjemná, asi 2 km dlouhá procházka, na kterou se můžete vydat i s kočárkem, děti mohou jet na odrážedle nebo dětském kole.

Upozornění

Zvířata v tomto zookoutku se nesmí krmit.

Pokud chcete zvířatům přilepšit, je tu připravený box na pečivo a ovoce.

  • Ovoce: mrkve, jablka a salát (ne shnilé a plesnivé)
  • Pečivo: suché a tvrdé (ne plesnivé a sladké)

Doprava

  • Parkovat se dá v ulici Šatrova.
  • Nejbližší autobusové zastávky jsou Observatoř Libuš, Přírodní a Lhotecký les.
logo

Zookoutek Kamýk

Koutek se po velké rekonstrukci otevřel 25. června 2020, přístupný je kdykoliv, jeho obyvatele lze pozorovat z vnějšího plotu zamřížovanými okny. Kozy mají uvnitř výběhu různé dřevěné prvky a také oblíbený kopeček. Jsou poměrně zvědavé, chodí se na návštěvníky dívat, takže si můžete chvilku připadat jako zvíře v zoo… 🙂


Hledáte další pražská místa, kde můžete vidět zvířátka? Takových míst je v Praze asi 20, k většině z nich máme na tomto webu povídání. Když kliknete na následující obrázek, články se vám otevřou v nové záložce.

logo

Dětské hřiště

Hřiště leží stejně jako zookoutek ve stínu stromů, pro děti jsou tu připraveny třeba dřevěné vláčky, houpačky a prolézačka se skluzavkou.

logo

Tip na procházku

Velmi doporučuji se tu po okolí projít. Začít můžete v Přírodní památce V hrobech, kde je spousta květin a když budete mít štěstí, narazíte na stádo ovcí a koz, které spásají louky. Na dvou místech se tu prochází mezerou v dřevěné ohradě, do té se vejdou i klasické kočárky, ale horší to je s dvojkočárky a vozíky za kolo, ty jsou moc široké, ale asi by se vešly pod kulatinu.

Pak se projde okolo starých dubů k nádrži s kachnami a vyběhne se nahoru do lesa. Zlatým hřebem výletu je na konci právě zookoutek s dětským hřištěm, kousek odtud je i hmyzí hotel a včelí úly.

Okruh je dlouhý asi 2 kilometry, s malými dětmi je asi na hodinu. Počítejte s tím, že v okolí nádrže je potřeba vyběhnout / vyjet kopeček. Celou trasu jsem vyznačila tady a můžete jít i opačně.

Občerstvení tu žádné v okolí neznám, pokud o nějakém víte, podělte se s námi v komentářích.

logo

Fotogalerie

Návštěva v březnu

Byli jsme zkontrolovat průběh rekonstrukce. 🙂

logo

Tento výlet se nám nepodařilo zařadit do nového e-booku s pražskými výlety na pravém břehu Vltavy. Zookoutek byl totiž otevřen až po vydání e-booku. V knížce najdete dalších 17 výletů pražskou přírodou, na spoustě míst jsou další výběhy se zvířátky.

E-book zakoupíte v e-shopu Ověřeno rodiči.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.