V Saském Švýcarském je tolik nádherných stolových hor, jen si vybrat. A my si tentokrát zvolili Rauenstein, což v překladu znamená hrubý kámen. Tahle velmi členitá hora se nalézá na levém břehu Labe a je plná schodů a vyhlídek. Nechybí tu ani hospůdka, která je otevřena v teplých měsících a je z ní taky krásný výhled. Celoročně je tu větší návštěvnost, v zimě je tu lidí trošku méně. Určitě sem nechoďte při náledí.

Rauenstein
Pohled na Rauenstein po cestě z Weißigu

Rauenstein a děti

Okruh je dlouhý 6 kilometrů a ujde ho cca pětileté dítě. Výlet se hodí pro děti, které už jsou na skalách opatrnější a jsou v chůzi zdatnější, terén je členitý. Spoustu dětí ale schody právě velmi baví.

Menší děti je prima vzít do nosítka nebo šátku a je lepší nést je na zádech, aby si člověk viděl pod nohy. Pro kočárky a kola se výlet vůbec nehodí.

Cesty okolo hory Rauenstein jsou rovné a široké

Doprava a parkování

  1. Nejkratší cesta vede z obce Weißig. Sem se dostanete autem, je tu jedno menší parkoviště, které je zdarma, ale k Rauensteinu se musí jít chvilku po silnici. Pak je tu ještě větší parkoviště placené (automat na mince), ale z parkoviště se jde rovnou na turistickou cestu, což je s dětmi bezpečnější.
  2. Na Rauenstein se dá jít i z Rathenu, kam se dá dojet autem, vlakem i lodí, ale je to sem větší převýšení.
  3. Třetí možností startu je obec Pötzscha, odkud je to nejdál a jezdí sem taky vlak i loď.

Výhledy

Vyplatí se jet sem za dobré viditelnosti, obdivovat můžete Bastei včetně kamenného mostu, Affensteine, Schrammsteine, Lilienstein, Pfaffenstein, Königstein, Brand, oba Bärensteiny, vidět lze i český Děčínský Sněžník.

Výhled na Lilienstein z Rauensteinu
Bastei nad Rathenem z Rauensteinu
logo

Odkazy na výlety na skály

Některé skály, které jsou odtud vidět, se dají taky navštívit a je tam nádherně. Tak sem dávám odkazy na naše články o nich. Výlety jsou vhodné pro zdatnější děti, přeci jen je tu velmi zvlněná krajina, detaily se dočtete přímo v článcích.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.